AR ŽINAI, KAD...

Europos Parlamento pirmininkas vadovauja Parlamento veiklai, pirmininkauja plenariniams posėdžiams ir tvirtina biudžetą. Jis atstovauja Parlamentui, palaikančiam išorės ryšius ir ryšius su kitomis Bendrijos institucijomis.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

Straipsniai


ES šildymo ir vėsinimo strategija padės gerinti pastatų energetinį efektyvumą, integruoti pažangias technologijas ir atsinaujinančius energijos šaltinius - A. Saudargas

2016-09-14


Šiandien europarlamentarai patvirtino Europos Parlamento pasiūlymą ES šildymo ir vėsinimo strategijai.

plačiau..

 

Algirdas Saudargas. Šiandien Lietuvai ir Europai reikia naujo Sąjūdžio (DELFI portalas)

2014-05-21


Šiandien Lietuvai vėl reikia Sąjūdžio. Šiandien visai Europai reikia Sąjūdžlio.

plačiau..

 

Algirdas Saudargas. Vienas iš mūsų parodys, ar Europoje liko vietos gyvybei

2014-04-17


Praėjusią savaitę Europos Parlamente vyko „Savaitės už gyvybę“ renginiai, kuriuose vyravo pagrindinė žinia – surinkta 2 milijonai parašų už piliečių iniciatyvą „Vienas iš mūsų“. Šia iniciatyva siekiama apsaugoti gyvybę ir neleisti iš ES lėšų finansuoti mokslinių tyrimų, kurių metu naudojamos embrionų kamieninės ląstelės, tuo pačiu sunaikinant užsimezgusią gyvybę. Todėl buvo labai svarbu suvienyti už gyvybę kovojančias jėgas pasinaudojant nauju piliečių iniciatyvos instrumentu.

plačiau..

 

A.Saudargas. Esame pasiruošę priimti NATO bazę Lietuvoje

2014-04-14


Prieš metus DELFI žurnalisto kalbintas Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono „Aitvaras“ karys apie dalyvavimą misijoje Afganistane pasakojo taip: “Mes tikrai suvokiame, kodėl vykstame į Afganistaną. Misijoje vykdomos užduotys – neįkainojama patirtis kariui profesionalui, tai ir nuolatinis rengimasis savo šalies gynybai.

plačiau..

 

Algirdas Saudargas. Kaip apkarpyti Rusijos sparnus Europoje?

2014-03-31


Šiomis dienomis lankantis Kijeve sunku pabėgti nuo vieno ukrainiečių keliamo klausimo – kodėl Europos Sąjunga viso labo grūmoja Rusijai pirštu ir praktiškai nesiima jokių realių sankcijų, nors Vladimiras Putinas, nusižengdamas visoms šiuolaikinėms politinėms taisyklėms bei tarptautinės teisės normoms, vidury baltos dienos aneksavo dalį Ukrainos teritorijos.

plačiau..

 

Algirdas Saudargas.Ar išmoksime Ukrainos Rytų partnerystės politikos pamokas?

2014-02-12


Europos Sąjunga yra grįsta ne tik ekonomine logika, bet ir vertybėmis: teisės viršenybe, demokratija, žmogaus teisėmis. Tačiau kyla klausimas, ar racionalaus išskaičiavimo dėmuo kartais netampa stabdžiu ieškant esminius ES principus atitinkančio veikimo būdo. http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/a-saudargas-ar-ismoksime-ukrainos-rytu-partnerystes-politikos-pamokas.d?id=63990230#ixzz2tCotENG9

plačiau..

 

Algirdas Saudargas. "Abejotini kompromisai nepriimtini" ( "Bernardinai.lt" 2014.02.04.)

2014-02-04


Vertybiniai klausimai Europos Parlamente visuomet sukelia aršiausias diskusijas, išryškina politinių jėgų skirtumus ir parodo, kiek sugebame apginti savo vertybes. Deja, ne visada pavyksta sutelkti dešinįjį flangą, kuris šiandien Europoje yra gana susiskaldęs, kai tik kalba pasisuka apie pamatines vertybes: gyvybę, santuoką, šeimą.

plačiau..

 

Algirdas Saudargas. Pirmieji bendrosios Europos energetinės politikos vaisiai

2013-10-17


http://myep.delfi.lt/opinion/a-saudargas-pirmieji-bendrosios-europos-energetikos-politikos-vaisiai.d?id=63058588 Straipsnis patalpintas internetiniuose portaluose "Delfi" ir "Bernardinai.lt"

plačiau..

 

Moksleivių kelionė į Europos Parlamentą

2013-10-08


Rugsėjo 22-28 d. man teko išskirtinė galimybė aplankyti Europos Parlamentą Briuselyje ir kai kuriuos Vokietijos miestus ( Kochemą, Acheną, Kelną, Berlyną). Į kelionę, kurią organizavo EP nario A. Saudargo biuras, vyko konkurso “Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija” laureatai ir parlamentaro rėmėjai iš visos Lietuvos.

plačiau..

 

Algirdas Saudargas. Riba

2013-10-01


Apie KGB prirašyti tomai. Rašė studijas specialistai, aprašinėjo liudininkai, siekdami įsiskverbti į šios šėtoniškos mašinos mechanizmą. Man teko susidurti tik su pačiu paviršiumi ir negaliu pasakyti nieko ypatingo ar nežinomo.

plačiau..

 

Algirdas Saudargas..Fulgura plango

2012-12-06


Internetinis dienraštis "Bernardinai.lt"

plačiau..

 

Algirdas Saudargas. Apie faktus ir išmonę

2011-09-13


Pirmojo Lietuvos užsienio reikalų ministro, Nepriklausomybės akto signataro, Europos Parlamento nario Algirdo Saudargo kalba, pasakyta Lietuvos atkurtos Nepriklausomybės pripažinimo ir diplomatinių santykių atnaujinimo 20-mečio iškilmingame minėjime.

plačiau..

 

500-osios „Apžvalgos“ šventėje – padėka ir įvertinimas bendraminčiams

2011-04-09


Krikščioniškosios demokratijos žiniasklaidos tradiciją perėmusi iš laikraščio „Žemaičių ir Lietuvos apžvalga“, Atgimimo laikmečiu atsikūrusi, vėliau dar kartą atgimusi jau kaip žurnalas 2009-aisiais, „Apžvalga“ šių metų balandžio 9 d. visuomenei pristatė 500-ąjį numerį. Šia proga žurnalo draugai, bendraminčiai ir tiesiog skaitytojai buvo pakviesti į „Apžvalgos“ padėkos apdovanojimų šventę, vykusią M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre.

plačiau..

 

A.Saudargas: Iš kur atėjo ir kur link juda internetas

2010-11-15


Kas yra internetas? Tai į tinklą sujungti kompiuteriai. Toks atsakymas visiškai tikslus ir teisingas, bet jis menkai tepadeda suprasti tai, kas jau tapo reiškiniu, užimančiu svarbią vietą žmonių bendravime ir žadančiu esmingai pakeisti visuomenės struktūrą. Klausti reikia kitaip: kaip atsitiko, kad į tinklą sujungti kompiuteriai tapo tuo visiems žinomu reiškiniu, kurį vadiname internetu? Juk kompiuteris buvo sukurtas skaičiavimui automatizuoti, o į tinklą jungiamasi tais pačiais būdais, kaip į mūsų namus ateina radijo, televizijos signalai ar telefono ryšys. Tik atsakę į šį klausimą, galėsime suprasti šiandienes interneto raidos tendencijas ir suvokti galimą jo raidą ateityje.

plačiau..

 

A. Saudargas: Daugiausia su Lietuva susiję ir man aktualiausi buvo energetikos klausimai

2010-09-01


Šie pirmieji dabartinės Europos Parlamento kadencijos metai buvo svarbus pokyčių etapas sunkiu Europai krizės laikotarpiu. Ką tik išrinktas Europos Parlamentas ir naujai suformuota Komisija turėjo skubiai spręsti valstybių narių ekonomines problemas.

plačiau..

 

Jolanta Žakevičienė: TS-LKD moterys Strasbūre

2010-06-15


Europos parlamentaro Algirdo Saudargo biuras padovanojo aktyvioms Lietuvos krikščionių demokratų bendrijos Moterų sekcijos narėms pažintinę kelionę į Europos Parlamentą Strasbūre. Drauge keliavo Kauno ir Vilniaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų įvairių skyrių atstovai. Kelionės tikslas buvo ne tik sužinoti, kaip dirba Europos Parlamentas, pabendrauti su Algirdu Saudargu ir kitais europarlamentarais, pasisemti žinių būsimiems politiniams darbams, bet ir aplankyti kitus Europos miestus, tokius kaip Liucerna, Bernas, Erfurtas, Veimaras, Riudesheimas. Vis dėlto kelionės akcentas buvo Strasbūras ir su šiuo miestu susijęs Europos Parlamentas.

plačiau..

 

Algirdas Saudargas: ar leisime išgūglinti lietuvių kalbą

2010-06-09


Žurnalas "Apžvalga", 2010 m. Nr. 5 (9) (490), 57 psl.

plačiau..

 

Kalėdinė dovana – kelionė į Europos Parlamentą

2009-12-20


2009-12-(14-20)d. grupė TS-LKD partijos narių, dauguma iš Panevėžio apskrities rajonų, europarlamentaro A. Saudargo kvietimu lankėsi Strasbūre. Pagrindinis tikslas - artimiau susipažinti su Europos Parlamentu - institucija, kur sprendžiami mums visiems svarbūs klausimai. Pabuvoję pusdienį šiuose nuostabiuose rūmuose: tiesiogiai stebėję plenarinį posėdį, pabendravę su mūsų rinktu atstovu ir jo padėjėjais - pajutome pasididžiavimą, kad mūsų šalis jau 5-eri yra lygiateisė ES narė ir kad jai atstovauja gerbiamas ir visiems puikiai pažįstamas, be galo darbštus ir dvasingas žmogus p. A. Saudargas.

plačiau..

 

Aleksandras Graželis: Ar patiks lietuviams Jessica

2009-12-11


Žurnalas "Apžvalga", 2009 m. Nr. 4, 19 20 psl. Autorius Aleksandras GRAŽELIS

plačiau..

 

Europos Parlamentas – vienintelė Europos Sąjungos institucija, išrinkta tiesioginių rinkimų būdu.

2009-10-01


Parlamento nariai atstovauja Jums, Europos piliečiams. Europos Parlamentas yra vienas iš įstatymų leidėjų, turi teisę tvirtinti biudžetą ir atlieka visų Europos Sąjungos institucijų demokratinę priežiūrą. Algirdas Saudargas priklauso didžiausiai partijai Europos Parlamente – Europos Liaudies Partijai (krikščionių demokratų), vienijančiai 265 narius iš 26 šalių. Europos Liaudies Partija buvo įkurta 1953 m. birželio mėn., tik tada ji tuomet vadinosi Krikščionių demokratų frakcija.

plačiau..