AR ŽINAI, KAD...

ES piliečių teisė laisvai judėti, gyventi ir dirbti visoje Sąjungoje lengvai gali būti palaikyta savaime suprantamu dalyku. Tačiau siekiant užtikrinti, kad piliečiai galėtų visiškai pasinaudoti šia teise, būtina sukurti ir palaikyti veiksmingą pagrindinių teisių ES viduje apsaugos sistemą.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

Naujienų archyvas

Rytų partnerystė stiprinta Vilniuje

2009-11-20

Š. m. lapkričio 20 d. Europos parlamento narys Algirdas Saudargas dalyvavo LR Seime vykusioje konferencijoje „Rytų partnerystės politika Baltarusijos atžvilgiu. Lietuvos vaidmuo”.


Renginys prasidėjo spaudos konferencija, kurioje dalyvavo neformalus Baltarusijos opozicinių jėgų vadas, judėjimo „Už laisvę" lyderis Aleksandras Milinkevičius, Baltarusijos liaudies fronto partijos pirmininkas Aleksejus Janukevičius, Baltarusijos krikščionių demokratų partijos kopirmininkas Vitalis Rymaševskis, LRS užsienio reikalų komiteto narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė, LR Seimo narys Paulius Saudargas. Europos parlamento narys A. Saudargas pristatė konferencijos tikslus, požiūrius, kurie vyrauja Europos parlamente, Rytų Europos partnerystės ir demokratijos srityje, apie naujos galimos struktūros poreikį partnerystės programai plėtoti. Svečiai iš Baltarusijos pasidalino mintimis šia tema, taip pat kalbėta apie opozicijos situaciją šiandien ir artimojoje perspektyvoje.
Paskui konferencijos programa persikėlė į LR Seimo Konstitucijos salę, kur susirinko gausus būrys opozicinių ir visuomeninių Baltarusijos organizacijų atstovų, taip pat kai kurie Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Užsienio reikalų ministerijos, visuomeninių organizacijų delegatai, kiti suinteresuoti asmenys. Savo stebėtojus atsiuntė JAV, Baltarusijos, ir Rusijos ambasados.
Renginį moderavo LR Seimo narys Paulius Saudargas ir Visuomeninės organizacijos „Už pilietinę visuomenę" pirmininkas Žilvinas Leleiva. VO „UPV" kartu su URM vystamojo bendradarbiavimo departamentu ir švedų fondu „Sida" buvo renginio finansiniai rėmėjai.
Be jau minėtų konferencijoje dalyvavusių politinių lyderių, renginį apsilankė ir Jungtinės piliečių partijos vadas Anatolijus Lebedko bei kandidatas į Baltarusijos Prezidentus, politinis kalinys Aleksandras Kozulinas.
Konferencijos pabaigoje Algirdo Saudargo buvo paprašyta apibendrinti ir užbaigti renginį. Europos parlamento narys pasidžiaugė gausiu opozicinių demokratinių Baltarusijos jėgų dalyvavimu renginyje, prisiminė neseną savo kelionę į Baltarusių krikščionių demokratų steigiamąjį suvažiavimą, ten vyravusią dvasią, kurią sulygino su Sąjūdžio laikų susirinkimų nuotaika ir išreiškė viltį, kad toji dvasia užvaldys vis didesnius Baltarusių tautos sluoksnius.

Žilvinas Leleiva

 


atgal..