AR ŽINAI, KAD...

Plenarinė sesija – teisėkūros proceso finišo tiesioji, komitetų ir frakcijų nuveikto politinio darbo kulminacija. Joje aptariami teisės aktų projektai, balsuojama dėl pakeitimų ir priimami galutiniai teisės aktų tekstai.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2011 m.

2011-11-22 | ITRE komitete pristatytas Europos energetikos infrastruktūros priemonių planas

Lapkričio 22 dieną Europos Komisijos atstovai Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete, kurio narys yra Algirdas Saudargas, detaliai pristatė Europos energetikos infrastruktūros prioritetų įgyvendinimo priemonių planą, kurį Komisija patvirtino šių metų spalio 19 dieną.
plačiau..

2011-11-07 | Europos Parlamente Strasbūre EP nario Algirdo Saudargo kvietimu lankėsi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro skelbto konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nugalėtojai

Šių metų spalio 25 dieną Europos Parlamente Strasbūre EP nario Algirdo Saudargo kvietimu lankėsi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro skelbto konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nugalėtojai. Konkursas, skirtas 5-12 klasių mokiniams, kasmet organizuojamas kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei partneriais. Konkurso dalyviai renkasi įvairias tekstines, vaizdines ar muzikines formas atskleisti temai. Europarlamentaro kvietimu į Europos Parlamentą vyko 16 konkurso nugalėtojų. Moksleiviams kelionė ir susitikimas su A. Saudargu paliko gilų įspūdį.
plačiau..

2011-11-05 | Lapkričio 5 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje buvo paminėtos disidento, poeto ir filosofo Mindaugo Tomonio- Tomo Kuršio mirties metinės.


plačiau..

2011-11-05 | Algirdas Saudargas dalyvavo TV1 laidoje "Pasivaikščiojimas su Algirdu Saudargu"


plačiau..

2011-10-15 | Algirdas Saudargas dalyvavo klubo Politika.lt diskusijoje TS-LKD Vilniaus sueigos sąskrydyje

Spalio 15 d. vyko TS-LKD Vilniaus sueigos sąskrydis, kuriuo buvo pradėtas naujas politinis sezonas. EP narys Algirdas Saudargas dalyvavo Politikos.lt klubo organizuotoje diskusijoje “Ar žlugs Europos Sąjunga ?” Diskusijoje dalyvavo politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius ir LRS pirmininkės patarėjas Laurynas Kasčiūnas.
plačiau..

2011-10-05 | Skalūnų dujų gavybos perspektyvos Europos Sąjungoje

Spalio 5 dieną Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete (ITRE) įvyko viešasis klausymas tema "Skalūnų dujų gavybos perspektyvos Europos Sąjungoje", kuriame dalyvavo ir savo poziciją pristatė ne tik šios srities ekspertai, bet ir Europos Komisijos atstovai. Komiteto pirmininkas Herbertas Reulis pažymėjo, jog ITRE komitetas pasisako už tai, kad reikia sumažinti ES šalių priklausomumą nuo dujų importo, o skalūnų dujos galėtų būti puiki alternatyva. Tačiau pabrėžė, jog yra daug rizikos, susijusios su šių dujų gavyba
plačiau..

2011-09-23 | Rugsėjo 23 d. Radviliškyje vyko projekto „Broliai“ partizanų apygardose renginys, kurį organizavo Vį ARTIS ir Radviliškio miesto kultūros centras.

Rugsėjo 23 d. Radviliškyje vyko projekto „Broliai“ partizanų apygardose renginys, kurį organizavo Vį ARTIS ir Radviliškio miesto kultūros centras. Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas, renginio rėmėjas, Radviliškio kultūros centre susitiko su radviliškiečiais.
plačiau..

2011-09-10 | Pirmojo Lietuvos užsienio reikalų ministro, Nepriklausomybės akto signataro, Europos Parlamento nario Algirdo Saudargo kalba, pasakyta Lietuvos atkurtos Nepriklausomybės pripažinimo ir diplomatinių santykių atnaujinimo 20-mečio iškilmingame minėjime

Europos Parlamento narys A.Saudargas rugsėjo 10 d. dalyvavo Lietuvos atkurtos Nepriklausomybės diplomatinių santykių atnaujinimo 20-čio iškilmingame minėjime LR Seime ir sakė kalbą.
plačiau..

2011-09-09 | Algirdas Saudargas dalyvavo diskusijoje " Lietuvos valstybingumo ir diplomatinių santykių atkūrimas globaliame kontekste"

Algirdas Saudargas dalyvavo Užsienio reikalų ministerijoje vykusioje diskusijoje "Lietuvos valstybingumo ir diplomatinių santykių atkūrimas globaliame kontekste", skirtoje Lietuvos tarptautinio pripažinimo ir diplomatinių santykių atkūrimo 20-ųjų metinių sukakčiai pažymėti.

2011-09-07 | Europos Parlamento Konstitucinių reikalų komitete pritarta nuomonės projektui

Rugsėjo 7 d. Europos Parlamento Konstitucinių reikalų komiteto posėdyje balsų dauguma buvo pritarta nuomonės projektui ( šio projekto referentas yra Algirdas Saudargas) dėl Europos Parlamento pozicijos dėl 2012 m. biudžeto projekto ( su Europos Tarybos pakeitimais).
plačiau..

2011-07-21 | Algirdas Saudargas dalyvavo Roberto Šumano Instituto organizuotame seminare apie Baltarusiją

Liepos 21 d. A.Saudargas dalyvavo Roberto Šumano Instituto organizuotame seminare apie Baltarusiją, skirtame jauniems potencialiems opozicinių partijų lyderiams. Seminaras vyko Trakuose liepos 19 d. - 24 d.
plačiau..

2011-07-14 | Branduolinės energetikos naudojimo masto mažinimas ir atsparumo

Liepos 12 dieną įvyko Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto posėdis, kuriame Nobuo Tanaka, Tarptautinės energetikos agentūros (IEA) vadovas, pristatė politines pasekmes po branduolinės katastrofos Fukušimoje, o Giovanni De Santi, Jungtinio tyrimų centro Energetikos direktorato vadovas, kalbėjo apie atominių elektrinių atsparumo testus.
plačiau..

2011-06-30 | Dešimt Lietuvoje išrinktų Europos Parlamento narių atviru laišku kreipėsi

Šiandien, į Lietuvą atvykstant Lenkijos užsienio reikalų ministrui Radoslavui Sikorskiui, dešimt Lietuvoje išrinktų Europos Parlamento narių atviru laišku kreipėsi į svečią, kviesdami dalyvauti atvirame ir geravališkame Lietuvos ir Lenkijos politikų bendradarbiavime bei atsiriboti nuo tų asmenų ir iniciatyvų Lietuvoje ir Lenkijoje, kurių veikla nukreipta į įtampos kėlimą tautiniu pagrindu. EP nariai teigia esą atviri diskusijai ir dalinimuisi informacija bet kuriuo Lenkijos diplomatijos vadovą dominančiu klausimu ir išsako nuomonę, kad solidžia informacija pagrįstas aukštesnio politinio lygio dialogas yra geriausias būdas užkirsti kelią bandymams provokuoti nesutarimus tiek tarp skirtingų tautybių Lietuvos piliečių, tiek tarp mūsų šalių. "Neabejojame, kad Lietuvos ir Lenkijos strateginė partnerystė, pagrįsta geranoriška kaimynyste ir abipuse pagarba, yra reikalinga abiems šalims. Tikimės, kad Jūs, kaip diplomatijos vadovas, padėsite suaktyvinti pilnavertį dialogą ir dvišalius politinius kontaktus. Tikime, kad Jums pavyks atverti duris naujam Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių etapui, kuriame abi šalys veiksmingai bendradarbiaus", - teigiama europarlamentarų kreipimosi tekste. Laišką pasirašė Europos Parlamento nariai: Laima Liucija Andrikienė, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Leonidas Donskis, Juozas Imbrasas, Vytautas Landsbergis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Rolandas Paksas, Justas Vincas Paleckis, Algirdas Saudargas

2011-06-21 | Tremčių minėjimo vakaras Europos Parlamente „Dabarties akistata su praeitimi“

Birželio 21 dieną Europos Parlamente vyko bendras Algirdo Saudargo ir Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje renginys „Dabarties akistata su praeitimi“, skirtas 70-sioms tremties iš Lietuvos metinėms paminėti. Renginyje dalyvavo Europos Parlamento nariai, ES šalių narių diplomatai, ES institucijų tarnautojai ir gausus Belgijos lietuvių bendruomenės būrys.
plačiau..

2011-06-09 | Pradėta tikrinti visų ES teritorijoje esančių branduolinių jėgainių sauga

Birželio 9 dieną Strasbūro plenarinėje sesijoje vyko diskusijos dėl ES branduolinių elektrinių testavimo nepalankiausiomis sąlygomis ir branduolinės saugos ES kaimyninėse šalyse. Europos Komisijos narys, atsakingas už energetikos politiką, Giunteris Oettingeris pranešė, jog Europos Komisija ir Europos branduolinės saugos reguliavimo institucijų grupė ENSREG, atstovaujanti 27 nepriklausomoms ir už branduolinę saugą atsakingoms nacionalinėms institucijoms, susitarė dėl visapusiško rizikos ir saugos įvertinimo masto ir tvarkos ES branduolinėse jėgainėse. Nuo 2011 m. birželio 1 d. pradėta tikrinti visų 143 Europos Sąjungos teritorijoje esančių branduolinių jėgainių sauga. Vykdant atsparumo bandymus bus atsižvelgta tiek į galimas stichines nelaimes, tiek ir į žmogaus sukeltus pavojus, o teroristų išpuolių keliama grėsmė bus vertinama atskirai.
plačiau..

2011-05-24 | Europinio energetinio sektoriaus svarba

Gegužės 24 dieną A. Saudargas dalyvavo jungtiniame Europos Parlamento ir nacionalinių parlamentų susitikime tema "Kaip pagerinti energijos tiekimą stiprinant konkurencingumą, energijos sistemas darant pažangesnes ir plėtojant energetikos infrastruktūrą".
plačiau..

2011-05-23 | Komitete patvirtintas A. Saudargo pasiūlymas 2012 m. ES biudžeto

Europos Parlamentas jau pradėjo svarstyti 2012 m. pasiūlymus Europos Sąjungos biudžetui. Vakar Konstitucinių reikalų komitetas AFCO balsavimu pritarė Europos Parlamento nario Algirdo Saudargo parengtam nuomonės projektui. Rengdamas projektą, A. Saudargas teigė nepalaikęs raginimų mažinti ES biudžetą ir karpyti visas išlaidas. Anot jo, argumentai, teigiantys, kad biudžeto karpymai buvo vykdomi visose valstybėse narėse, todėl esą atitinkamai turėtų butų sumažintas ir ES biudžetas, yra nepagrįsti.
plačiau..

2011-05-11 | Branduolinė sauga - 25 metai po Černobylio branduolinės katastrofos

Gegužės 10 dieną Strasbūro plenarinėje sesijoje buvo aptartas branduolinės saugos, praėjus 25 metams po Černobylio atominės elektrinės katastrofos, klausimas. Europos Sąjungos energetikos komisaras Giunteris Otingeris pažymėjo, kad nuo to laiko, kai įvyko branduolinė katastrofa Ukrainoje, Europos Sąjunga reikšmingai prisidėjo prie padarinių šalinimo bei buvo didžiausia donorė Černobylio fonde, kuris buvo įkurtas, siekant užtikrinti Černobylio atominės elektrinės saugumą. Šių metų balandžio mėnesį Kijeve įvykusioje donorų konferencijoje Komisija pažadėjo papildomą 110 milijonų eurų paramą. Lietuva taip pat prisidėjo prie šio fondo, skirdama papildomą 10 tūkst. eurų sumą. G. Otingeris pabrėžė, kad iki 2015 metų planuojama užbaigti Černobylio katastrofos padarinių likvidavimo projektus, į kuriuos įeina ir apsauginio skydo pastatymas palaidojant 4-ąjį atominės elektrinės reaktorių.
plačiau..

2011-05-05 | Steigiamasis Euronest posėdis EP - stiprus įrankis Rytų Partnerystei

Gegužės 3 dieną A. Saudargas dalyvavo Euronest parlamentinės asamblėjos, suburiančios Europos Parlamento narius ir Europos Rytų partnerystės šalių atstovus, inauguracijos ceremonijoje. Asamblėjos pirmojo posėdžio metu buvo pasirašytas Euronest steigiamasis aktas, patvirtintos naujosios asamblėjos darbo tvarkos taisyklės, suformuoti keturi nuolatiniai komitetai (politinių reikalų; žmogaus teisių ir demokratijos; ekonomikos reikalų, teisės aktų derinimo ir konvergencijos su ES politikos kryptimis; energetinio saugumo; kultūros, švietimo ir pilietinės visuomenės) ir sudarytos dvi laikinos darbo grupės: dėl Baltarusijos ir darbo tvarkos taisyklių. A. Saudargas buvo paskirtas energetinio saugumo komiteto nariu. Steigiamajame posėdyje buvo išrinkti du pirmininkai: Europos Parlamentą atstovaus - Kristian Vigenin, o rytų partnerius Boris Tarasyuk.
plačiau..

2011-04-20 | Palamento narių rinkimų sistemos reforma ir prioritetinės 2012 m. ES biudžeto projekto sritys

Balandžio 18 - 19 dienomis įvyko Konstitucinių reikalų komiteto posėdžiai, kuriuose buvo aptarta Parlamento narių rinkimų sistemos reforma ir pristatyta Parlamento pozicija dėl 2012 m. biudžeto projekto.
plačiau..

2011-03-31 | Ukrainos prezidento Janukovičiaus vyriausybės vienerių metų darbo įvertinimas

Šiandien Algirdas Saudargas dalyvavo ES ir Ukrainos parlamentinio bendradarbiavimo komiteto susitikime, kuriame Ukrainos Gorshenin Institutas pateikė Janukovičiaus vyriausybės vienerių metų darbo įvertinimą. Šis Institutas atliko Ukrainos gyventojų apklausą, kurioje net 78% apklaustųjų teigė, jog atėjus į valdžią prezidentui Janukovičiui, situacija Ukrainoje labai pablogėjo. Net trečdalis apklaustųjų sakė turintys mažiau pasitikėjimo Ukrainos vyriausybe, nei prieš metus. Kaip pagrindinę priežastį jie nurodė vyriausybės piktnaudžiavimą savo galiomis, kas ypač išryškėjo po konstitucinės reformos. Pasak jų, Janukovičius neįvykdė savo pažadų, o įvesti nauji įstatymai tik praturtino Ukrainos oligarchus. Dauguma pasisakė už reformų būtinumą, tačiau pažymėjo, kad Ukrainoje jos neina tinkama linkme. Kaip pavyzdį gyventojai pateiktė pensijų ir mokesčių reformąs, apie kurias Ukrainoje daug kalbama, bet nesimato jokio progreso.
plačiau..

2011-03-30 | Senamiesčio skyriaus svečias - europarlamentaras Algirdas Saudargas

Vilniaus Mokytojų namų svetainėje kovo 28 dieną TS-LKD Senamiesčio skyriaus nariai susitiko su Europos Parlamento nariu Algirdu Saudargu. Algirdas Saudargas yra Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto pavaduojantis narys, tad susitikimo metu daugiausia buvo diskutuojama energetikos tema. Europarlamentaras papasakojo apie didžiulius iššūkius, su kuriais susiduria šių dienų pasaulis.
plačiau..

2011-03-18 | Baltarusijos prezidento rinkimai: išblėsusi demokratijos viltis

Ketvirtadienį, kovo 17 dieną, vyko specialus Delegacijos ryšiams su Baltarusija susitikimas, kuriame dviejų žmogaus teises Baltarusijoje ginančių organizacijų, "Baltarusijos Helsinkio Komiteto" ir "Viasna", atstovai pristatė 2010 metų Prezidento rinkimų stebėjimo ataskaitą bei aptarė dabartinę situaciją šalyje. Rinkimams Baltarusijoje sekti buvo paskirta 80 ilgalaikių ir 600 trumpalaikių stebėtojų, kurie buvo išskirstyti į 300 balsavimo būstinių visoje Baltarusijos teritorijoje. Pasak atstovų, pati rinkimų eiga buvo patenkinama, tačiau to negalima pasakyti apie balsų skaičiavimą. Stebėtojų surinkti įrodymai rodo, kad rinkimai pažeidė tarptautinius demokratinių rinkimų standartus.
plačiau..

2011-03-17 | A. Saudargas dalyvavo konferencijoje informacijos apie ES tinklo nariams

Algirdas Saudargas konferencijoje pristatė piliečių iniciatyvos teisę.
plačiau..

2011-03-15 | Europos politinėms partijoms – aiškų teisinį statusą

Kovo 14 dieną Europos Parlamento Konstitucinių reikalų komitete diskutuotas Europos Liaudies Partijos (ELP) narės M. Giannakou pranešimas dėl Europos politinių partijų reglamentavimo ir finansavimo taisyklių nustatymo. Šio pranešimo tikslas įvertinti Europos politinių partijų padėtį ir pateikti rekomendacijų, ką reikėtų keisti.
plačiau..

2011-03-10 | A. Saudargas tikisi veiksmingos romų strategijos

Romų strategija Europos lygmeniu turėtų nubrėžti bendras veiklos gaires, tačiau efektyviausių rezultatų galima pasiekti veikiant vietos ar regioniniu lygmeniu, - teigė Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas šiandien Plenarinėje sesijoje patvirtinus Europos Parlamento pasiūlymą šiai strategijai.
plačiau..

2011-02-17 | Kroatija: vienas žingsnis iki narystės Europos Sąjungoje.

Vasario 16 d. Strasbūro plenarinėje sesijoje vyko diskusijos dėl 2010 m. Kroatijos pažangos siekiant narystės Europos Sąjungoje (ES). Kroatijos stojimo derybų rezultatus pristatė ES pirmininkaujančios Vengrijos užsienio reikalų ministras Jánosas Martonyi ir Komisaras Štefanas Füle. Pasak J. Martonyi, šis ES plėtros procesas yra vienas iš pagrindinių Vengrijos pirmininkavimo prioritetų, padėsiančių sustiprinti taiką, demokratiją ir stabilumą Europoje.
plačiau..

2011-02-02 | A. Saudargas: ES nebegali elgtis su Baltarusija kaip anksčiau

Po įvykių Minske ES nebegali elgtis su Baltarusija kaip anksčiau, teigė Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas vakar Briuselio debatų klubo surengtoje diskusijoje „Baltarusijos rebusas: sankcijos ar dialogas?“. Debatuose Europos Parlamento nariai Algirdas Saudargas ir Justas Paleckis diskutavo, kokių priemonių ES turėtų imtis prieš besitęsiantį baltarusių opozicijos engimą. Taip pat aptartas naujas ES užsienio reikalų ministrų sprendimas paskelbti Baltarusijos pareigūnų „juodąjį ES sąrašą“, tačiau netaikyti ekonominių sankcijų Baltarusijos liaudžiai.
plačiau..

2011-01-28 | Plačiajuostis ryšys – investicijos į ES ekonomikos augimą

Šią savaitę Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete pradėtas svarstyti Europos Komisijos komunikatas „Plačiajuostis ryšys Europoje. Investavimas į skaitmeninių technologijų skatinamą augimą“.
plačiau..

2011-01-21 | Sausio 13-toji paminėta Europos Parlamente

Šią savaitę Europos Parlamente Strasbūre prisimintas 1991 m. sausis Lietuvoje. Sausio 19 d. iškilmingu renginiu Europos politikai paminėtos Laisvės gynėjų dienos 20-ąsias metines. Minėjimą surengė didžiausios Parlamente Europos liaudies partijos frakcijos europarlamentarai: Vytautas Landsbergis, Laima Andrikienė, Radvilė Morkūnaitė ir Algirdas Saudargas.
plačiau..

2011-01-17 | Autentiškas Sausio 13-osios liudijimas Vilniaus moksleiviams

Sausio 14 d. europarlamentaras Algirdas Saudargas lankėsi Vilniaus Sietuvos vidurinėje mokykloje, kur direktorės Birutės Valkaitienės kvietimu kartu su gausiu mokytojų ir mokinių būriu paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Susirinkusieji susidomėję klausėsi autentiškų A. Saudargo pasakojimų apie 1991 metų sausio įvykius ir apie tuometinę politinę situaciją Lietuvoje. Jaunoji moksleivių karta džiaugėsi matydami istorinį politiką A. Saudargą, kuriam 1991 metų sausį buvo paskirti atsakingi įgaliojimai – esant būtinybei, sukurti egzilinę Lietuvos vyriausybę emigracijoje.
plačiau..