AR ŽINAI, KAD...

Europos Parlamento pirmininkas vadovauja Parlamento veiklai, pirmininkauja plenariniams posėdžiams ir tvirtina biudžetą. Jis atstovauja Parlamentui, palaikančiam išorės ryšius ir ryšius su kitomis Bendrijos institucijomis.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

Naujienos

Kovas – svečių mėnuo

2019-03-27

Kovo mėnesį A. Saudargo iniciatyva Europos Parlamente svečiavosi net dvi lankytojų grupės iš Lietuvos. Aktyvūs, europine politika besidomintys lankytojai kvietė diskusijai apie demokratijos reikšmę, Brexit'ą, apie sparčiai artėjančius EP rinkimus.


Aptarti ir Lietuvos bei visos ES santykiai su JAV NATO kontekste. Kalbėtasi apie aukštųjų technologijų svarbą Lietuvos ateičiai: kalbos technologijos, autonominiai automobiliai – tai vienos iš temų. Žinoma, aptarta ir situacija dėl ES Mobilumo paketo. Pažymėtina, kad Lietuvos europarlamentarai sutarė dėl bendros pozicijos šiuo klausimu. Suderintos pozicijos dokumente yra teigiama: „Lietuvos atstovai kartu su kitų ES valstybių narių parlamentarais turi tęsti dialogą ir dėti visas pastangas, kad EP neskubėtų priimti šio turinio siūlomo dokumento, o atsižvelgtų į jo trūkumus bei siūlymus spręsti realias transporto sektoriaus problemas, atsižvelgiant tiek į Lietuvos verslo tiek į jame dirbančių žmonių interesus.“


atgal..