AR ŽINAI, KAD...

"Cantine“ - šiuo prancūzišku „kelioninės skrynios“ pavadinimu EP nariai ir Parlamento darbuotojai pakrikštijo 100 litrų talpos dėžes, naudojamas gabenti dokumentams ir įrangai tarp Europos Parlamento darbo vietų Briuselyje, Strasbūre ir Liuksemburge. Šiandien naudojamos ergonominės plastmasinės dėžės, kurių spalva priklauso nuo to, kuriame pastate dirba jų šeimininkai. Tobulėjant informacinėms technologijoms gerokai sumažėjo poreikis fiziškai transportuoti darbo priemones.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

Naujienos

Karlagas 2015

2015-08-06

Rugpjūčio pradžioje į Lietuvą grįžo Algirdo Saudargo remiamos ekspedijos „Karlagas 2015“ dalyviai. Jos dalyviai savaitę viešėjo Kazachstane ir turėjo puikią galimybę aplankyti svarbias istorines vietas bei susipažinti su šiuolaikinio Kazachstano tikrove.


Sovietinio režimo metais Kazachstane buvo įkurta nemažai lagerių, į kuriuos būdavo tremiami žmonės daugiausia iš Ukrainos ir Baltijos šalių. Pavyzdžiui, ekspedicijos dalyvių aplankytame Spasko lageryje lietuviai sudarė net penktadalį visų kalinių. Šis lageris pasižymėjo itin sunkiomis sąlygomis, kadangi į jį iš kitų lagerių būdavo suvežami sunkiai sergantys bei neįgalūs ligoniai, kurie, nepaisant fizinės būklės, vis vien būdavo verčiami dirbti sunkius darbus.

 
Kazachstanas yra įdomi šalis ne tik dėl istorinės praeities, bet ir dėl šiandieninių realijų. Posovietinė, bet gamtinių išteklių turtinga Centrinės Azijos šalis sparčiai modernėja, joje galima išvysti tiek posovietinėms, tiek Vakarų šalims būdingų dalykų.


Šiuo straipsniuose galima susipažinti su ekspedicijos dalyvių Lino Kojalos bei Eglės Samoškaitės įspūdžiais.


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/geras-gyvenimas-uz-prabangias-algas-kazachstane-arba-koki-siauba-galima-susikurti-turint-daug-pinigu.d?id=68657004

http://www.lrt.lt/naujienos/nuomones/10/110054/linas_kojala._kazachstanas_ne_boratas_o_trumano_sou#.VcCKeog1fwA.facebook

 


atgal..