AR ŽINAI, KAD...

Ekonominė ir pinigų sąjunga (EPS) yra ilgo proceso rezultatas, kurio tikslas – suderinti Sąjungos valstybių narių ekonominę ir pinigų politiką ir įvesti bendrą valiutą – eurą. Šiuo metu euras įvestas trylikoje valstybių narių, eurą taip pat kasdien naudoja daugiau kaip pusė ES piliečių.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

Naujienos

Vizitas Lietuvoje

2016-09-08

Prasideda dar vienas kupinas darbų ir iššūkių politinis sezonas. Europos liaudies partijos frakcijos Europos Parlamente biuras, kurį sudaro biuro darbuotojai ir nacionalinių delegacijų vadovai, šiomis dienomis lankosi Lietuvoje. Tokių vizitų metu ELP sudarančių nacionalinių partijų atstovai geriau susipažįsta su pagrindiniais valstybės iššūkiais, kuriuos kartu įveikti visada lengviau, nei po vieną. Todėl neabejotinai šalia diskusijų apie ekonominio augimo ar socialinių problemų sprendimo poreikį, kalbėsime ir apie išorės grėsmes - nuo neprognozuojamo Kremliaus iki Astravo AE.


Vakar atvykusiems svečiams tariau trumpą žodį: AČIŪ. Todėl, kad lemtingosiomis Sausio 13-osios dienomis turėjau pramušti sovietų propagandos sieną, kuri neleido daugeliui Vakarų valstybių sužinoti apie tikrąją situaciją. Kadangi Lietuvos krikščionys demokratai tada jau buvo pradėję glaudžiai bendradarbiauti su ELP, paprašęs jų susirinkti parodžiau video juostą su po Vilnių važinėjančiais tankais ir šimtais tūkstančių beginklių žmonių miniomis, stojančiomis prieš juos. ELP šeima svariai prisidėjo prie diplomatinių pastangų numalšinti agresorių ir dar kartą patvirtinti Lietuvos nepriklausomybę. Būtent už tai ir tariau AČIŪ.

O šiais neramiais laikais, kai populizmas ir kraštutinumai įsigaili vis labiau, Europos liaudies partijos šeima turi, kaip sakė šventasis Jonas Paulius II, nebijoti. Nebijoti ir veikti vardan visų gerovės.

Šią savaitę posėdžiaujame Vilniuje, o kitą prasidės aktyvus Parlamento darbas: Strasbūre įvyks Europos Parlamento plenarinė sesija, kurioje savo visų laukiamą metinį pranešimą skaitys Europos Komisijos Vadovas Jean-Claude Juncker.


atgal..