AR ŽINAI, KAD...

ES piliečių teisė laisvai judėti, gyventi ir dirbti visoje Sąjungoje lengvai gali būti palaikyta savaime suprantamu dalyku. Tačiau siekiant užtikrinti, kad piliečiai galėtų visiškai pasinaudoti šia teise, būtina sukurti ir palaikyti veiksmingą pagrindinių teisių ES viduje apsaugos sistemą.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

Naujienos

Susitikimas su Energetikos komisaru

2014-10-15

Šių metų spalio 14 d. ELP frakcijos Euronest ir kaimynystės darbo grupės nariai susitiko su Energetikos komisaru Günther H. Oettinger. EP narių kvietimu į posėdį atvykęs komisaras apžvelgė susiklosčiusią situaciją Ukrainoje energetikos srityje. Dėl energetikos buvo išsakyta nemažai nuogąstavimų, tačiau komisaras išskyrė keletą, jo manymu, svarbiausių aspektų.


 Jis pabrėžė, kad artėjant žiemai labai svarbus dujų tiekimo užtikrinimas. Visomis įmanomomis priemonėmis reikia vengti pavojingų situacijų dujų tiekimo sistemoje. Akcentuota vieninga strategija ir kalbėjimas vienu balsu. Akivaizdu, kaip pabrėžė komisaras G. Oettinger, kad situacija Ukrainoje verčia mus užtikrinti energijos tiekimo saugumą, taipogi investicijas į Ukrainos dujų infrastruktūrą, kartu sukuriant geresnę ir stabilesnę situaciją. Prie svarbių tikslų buvo paminėta ir spartesnė suskystintų gamtinių dujų terminalų statyba tam, kad būtų užtikrintas saugus ir kiek įmanoma nepriklausomas dujų tiekimas.

Akcentuotas ir bendros energetikos politikos vystymas - turi likti mažiau nacionalinės energetikos politikos, bet būtina kalbėti vieningesniu balsu visoje Europoje, o tam reikia sukurti efektyviai veikiančią infrastruktūrą. Komisaras pabrėžė, kad branduolinė energetika taip pat neturi būti pamiršta, Europos Sąjunga turi užtikrinti ir branduolinės energetikos saugumą. Visiems šiems tikslams pasiekti turi būti sukurta vienijanti programa Europai, remiamos įvairios studijos ir tyrimai, kas galiausiai priartintų prie vieningos energijos rinkos.    


atgal..