AR ŽINAI, KAD...

ES piliečių teisė laisvai judėti, gyventi ir dirbti visoje Sąjungoje lengvai gali būti palaikyta savaime suprantamu dalyku. Tačiau siekiant užtikrinti, kad piliečiai galėtų visiškai pasinaudoti šia teise, būtina sukurti ir palaikyti veiksmingą pagrindinių teisių ES viduje apsaugos sistemą.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

Naujienų archyvas

Gimtosios kalbos ir kultūros sargyboje

2009-12-01

Jokia aukštoji kultūra nesilaiko be gimtosios kultūros“, - mokslinėje konferencijoje „Šiandieninė Lietuvos visuomenė ir iššūkiai lituanistikai“ teigė europarlamentaras Algirdas Saudargas. Lapkričio 27 d. Vilniaus universiteto ir Vilniaus šv. Kristoforo vidurinės mokyklos organizuotame renginyje A. Saudargas skaitė pranešimą tema „Gimtoji kalba ir kultūrų atskirtis skaitmeninėje visuomenėje“.


Europarlamentaras ypač akcentavo vaikystės reikšmę įsisavinant gimtąją kultūrą ir kalbą. „Gimtoji kalba tarsi magnetas", - teigė A. Saudargas ir pabrėžė, kad vaikas jau nuo pusės metų atskiria gimtosios kalbos garsus, priskirdamas juos vienai kategorijai. Tuo metu kitų kalbų garsus jis priima kaip triukšmą. „Mes negalime vaiko išmokyti matematikos be gimtosios kalbos", - teigė A. Saudargas ir paaiškino, kad nors matematika visame pasaulyje mokoma vienodai, tačiau specifiniai šio mokslo terminai kiekviena kalba skamba skirtingai.

 

„Senas lituanistų bičiulis", - taip pranešėją pristatė konferencijos rengėjai. Iš tiesų europarlamentarui A. Saudargui ypač rūpi lietuvių kalbos išsaugojimas. Jo požiūriu, gimtoji kalba yra kertinis gimtosios kultūros pamatas.


atgal..