AR ŽINAI, KAD...

Europos Parlamento pirmininkas vadovauja Parlamento veiklai, pirmininkauja plenariniams posėdžiams ir tvirtina biudžetą. Jis atstovauja Parlamentui, palaikančiam išorės ryšius ir ryšius su kitomis Bendrijos institucijomis.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

Naujienų archyvas

ES-Ukrainos parlamentinio bendradarbiavimo komitete Kijeve posėdžiavo ir Europos Liaudies Partijos frakcijos nariai

2009-10-27

Inese Vaidere (Latvija), Andrzejus Grzybas(Lenkija) ir Algirdas Saudargas (Lietuva) dalyvaudami ES-Ukrainos parlamentinio bendradarbiavimo komiteto posėdyje aiškiai parodė, kad Ukraina turi daug draugų Europoje.


Posėdyje buvo aptarti trys Ukrainos prioritetai: Ukrainos persitvarkymas ir tapimas brandžia politine tauta; ES integracijos procesas ir vidaus politinio proceso reformos. Svarstymai parodė, kad per pastaruosius metus nebuvo strateginio mąstymo, kad politiniai sprendimai buvo grindžiami trumpalaikiais skaičiavimais nukreiptais prieš politinius oponentus. Tai lėmė Ukrainos nestabilumą ir griovė pasitikėjimą tarp politikų ir Ukrainos institucijų. Europos parlamento nariai sutarė, kad svarbu, jog 2010 m. sausio 17 d. Prezidento rinkimai būtų laisvi, sąžiningi ir demokratiški, taip pat, kad politinis kompromisas yra būtinas siekiant dirbti kartu po rinkimų.


atgal..