AR ŽINAI, KAD...

Plenarinė sesija – teisėkūros proceso finišo tiesioji, komitetų ir frakcijų nuveikto politinio darbo kulminacija. Joje aptariami teisės aktų projektai, balsuojama dėl pakeitimų ir priimami galutiniai teisės aktų tekstai.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2014 m.

Kovo 26-28 dienomis Kijeve vyko Europos Sąjungos ir Ukrainos parlamentinio bendradarbiavimo komiteto posėdis

2014-03-27

Kovo 26-28 dienomis Kijeve vyko Europos Sąjungos ir Ukrainos parlamentinio bendradarbiavimo komiteto posėdis, kuriame kartu su kitais Europos Parlamento nariais Aukščiausioje Radoje lankėsi ir europarlamentaras Algirdas Saudargas.


Parlamentinio bendradarbiavimo komiteto posėdžio metu buvo priimtas bendras pareiškimas, raginantis stiprinti ES ir Ukrainos ryšius, pasmerkiantis Rusijos veiksmus bei skatinantis tęsti Ukrainos integraciją į ES. Europos parlamento nario Algirdo Saudargo iniciatyva į bendrą pareiškimą buvo įtraukta nuostata, kad Ukrainos asociacijos su ES procesas turi vesti link jos integracijos į Europos Sąjungą Ukrainai suteikiant narystės perspektyvą.

 

Taip pat, A.Saudargas paragino deklaracijoje aiškiai įvardyti, jog Ukraina yra europietiška valstybė. „Ukraina šiandien yra vienintelė valstybė, kur žmonės žuvo ne tik už savo laisvę, nepriklausomybę, bet ir Europos idėją", - komiteto posėdyje teigė europarlamentaras A.Saudargas. Ši svarbi nuostata taip pat buvo įtraukta į galutinį pareiškimo tekstą, taip sustiprinant galimybę Ukrainai suteikti narystės perspektyvą ateityje.

 

Kijeve Europos Parlamento ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados atstovai parlamentinio bendradarbiavimo komiteto formate susitiko jau 21-ąjį kartą. Kitas susitikimas numatomas Briuselyje 2014 m. rudenį.  

 

 


atgal..