AR ŽINAI, KAD...

ES turi teisėkūros institucijas, vykdomąją valdžią ir nepriklausomą teismo organų sistemą, jas papildo ir paremia keletas kitų institucijų ir organų. Sprendimų priėmimo ES taisyklės ir procedūros nustatytos sutartyse. Sąjunga turi savo biudžetą, kad galėtų įgyvendinti savo tikslus.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2014 m.

Gegužės 12 d. 17 val. Signatarų namuose vyko EP nario Algirdo Saudargo knygos "Apie tautą ir jos valstybę" pristatymas

2014-05-12

„Laisvės keliu ėję nuo tam tikrų orientyrų neturime nukrypti...“ , sakė renginį pradėjęs dr. Darius Kuolys. Pristatydamas susirinkusiai auditorijai pirmojo atkurtos Lietuvos užsienio reikalų ministro Algirdo Saudargo knygą „Apie tautą ir jos valstybę“ jis akcentavo autoriaus požiūrį į lietuvius kaip į istorinę tautą, kurią telkia universalios krikščioniškos vertybės.


„Vertybė yra pasitikėjimas, ir tai yra pats brangiausias politinis kapitalas", sakė A. Saudargas. Atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę pavadinęs geopolitiniu stebuklu jis akcentavo unikalią progą ir galimybę, kurioms tauta buvo pasirengusi. „Sąjūdžio laikais išniro tauta. Sąjūdis buvo jos pasirodymas", teigė knygos autorius. Paklaustas apie tai, ar įmanoma ori ir savarankiška Lietuvos politika A.Saudargas sakė, jog Lietuva turi viską , kuo gali pasiremti save gerbianti tauta.
„Algirdas yra Sąjūdžio intelektualas. Jis ne tik kalba, bet ir daro", sakė Nepriklausomybės Akto siganataras Algirdas Patackas. Atskleidamas visuomenei menkai žinomą A.Saudargo asmenybės pusę A.Patackas teigė, jog būdamas Europos Parlamento nariu Algirdas Saudargas puikiai išnaudojo galimybę „išgutenberginti" ir
„įguglinti" lietuvių kalbą. Lietuvoje nedaug žmonių, kurie supranta terminą „kognityvinė lingvistika". Aiškiau pasidaro, kai bandai google vertėjo pagalba versti tekstą į lietuvių kalbą... Lietuvių kalbos skaitmenizacija yra labai svarbi kalbos išlikimui skaitmeninėje visuomenėje, deja, tą supranta nedaugelis...
Nepriklausomybės akto signatarė Birutė Valionytė, ragindama A.Saudargą parašyti dar „bent dešimt knygų", kalbėjo apie tai, jog neturime istorijos politikos. Apie nepaprastai svarbų Lietuvai laikotarpį išties nedaug yra parašyta.
„Ar tu žinai, kaip gera nieko nebijoti?" Šiomis Algirdo Saudargo eilėmis Darius Kuolys baigė renginį, pastebėjęs, kad gal tauta neteko poeto, bet turi didelį politiką.

 

 


atgal..