AR ŽINAI, KAD...

Europos Parlamento pirmininkas vadovauja Parlamento veiklai, pirmininkauja plenariniams posėdžiams ir tvirtina biudžetą. Jis atstovauja Parlamentui, palaikančiam išorės ryšius ir ryšius su kitomis Bendrijos institucijomis.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2013 m.

Algirdas Saudargas lankėsi Žirmūnų gimnazijoje

2013-03-08

" Nostalgija” yra graikiškas žodis, kurio lietuviška reikšmė - “tauta”. Jei netikite, galite pasitikrinti lietuvių žodyne, “ – taip savo jauniesiems klausytojams sakė europarlamentaras, Kovo 11 Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Saudargas. „ Šia liga- nostalgija- sirgdavo šveicarų samdiniai svečiose šalyse, kai išgirsdavo kalnų karvių piemenų ragelio garsą. Grįžę namo iškart pasveikdavo. Vienas vokiečių gydytojas šią ligą pavadino „skausmingas ilgesys“.


Pasak A.Saudargo, tautą sudaro įvairių kilmių žmonės. Jie gali kalbėti ir rašyti prancūziškai ar lenkiškai, kaip Adomas Mickevičius ar Oskaras Milašius, tačiau  jie „jaučia“ savo tautą. Be šio jausmo jokios šalies pilietybė ilgai neišsilaikytų...„Man teko stebėti, kaip tautos jausmas pradėjo rodytis Sąjūdžio laikais. Tai buvo kaip atšilimas po ledynmečio...“ Visi buvo pagauti to ypatingo traukos jausmo, visi jautėsi esantys viena TAUTA. „ Ir dabar tauta yra po mūsų kojomis, ji niekur nepradingo,“- sakė signataras.“ Tačiau kartas nuo karto turime pasitikrinti, ar tebeturime tą tautos trauką...“


atgal..