AR ŽINAI, KAD...

Ekonominė ir pinigų sąjunga (EPS) yra ilgo proceso rezultatas, kurio tikslas – suderinti Sąjungos valstybių narių ekonominę ir pinigų politiką ir įvesti bendrą valiutą – eurą. Šiuo metu euras įvestas trylikoje valstybių narių, eurą taip pat kasdien naudoja daugiau kaip pusė ES piliečių.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2012 m.

Algirdas Saudargas lankėsi Bazilionų vidurinėje mokykloje

2012-05-04

Gegužės 4 dieną europarlamentaras Algirdas Saudargas lankėsi Šiaulių rajone, Bazilionų vidurinėje mokykloje. Susitikimas prasidėjo EP nario biuro darbuotojų parengta viktorina moksleiviams, kurioje 18 moksleivių, pasidalinę į 6 komandas po 3 dalyvius, rungėsi dėl kelionės į Europos Parlamentą


Moksleiviai atsakinėjo į klausimus apie su Lietuvos nepriklausomybe susijusius žmones ir įvykius. Pirmame viktorinos ture geriausiai pasirodė vaikinų komanda „DJM" ir mergaičių komanda „Šviesa". Šios dvi komandos pakliuvo į antrą viktorinos turą, kur jų laukė klausimai apie Europos Sąjungą. Viktorinos laimėtoja tapo komanda „Šviesa".

 

Vėliau Bazilionų kultūros centre vyko iškilmingas minėjimas, skirtas Mamos dienai. Algirdas Saudargas,  sveikindamas susirinkusius moksleivius ir jų mamas, prisiminė savo tetą Barborą Mejerytę - puikią pedagogę, daug metų dirbusią Bazilionų vidurinėje mokykloje, prozininkę ir vertėją, mokiusią vaikus Europos kultūros, turėjusią talentą be galo įdomiai pasakoti. Europarlamentaras, kreipdamasis į moksleivius, sakė, kad kultūra ateina per žmones, ir juos reikia vertinti labiau už viską.

 

Vėliau Algirdas Saudarags pasveikino viktorinos nugalėtojas, įteikdamas joms prizus, nebuvo pamiršti ir  kiti viktorinos dalyviai- visi buvo apdovanoti Europos Parlamento siuvenyrais. Moksleiviai surengė puikų koncertą, kurio metu mamos buvo pasveikintos puikiomis eilėmis, šokiais ir muzika.


atgal..