AR ŽINAI, KAD...

Plenarinė sesija – teisėkūros proceso finišo tiesioji, komitetų ir frakcijų nuveikto politinio darbo kulminacija. Joje aptariami teisės aktų projektai, balsuojama dėl pakeitimų ir priimami galutiniai teisės aktų tekstai.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2012 m.

Algirdas Saudargas dalyvavo konferencijoje “ Europos Sąjungos politinės ir ekonominės aktualijos”

2012-11-09

Lapkričio 9 d. Vilniuje, viešbutyje “Amberton” EP narys Algirdas Saudargas dalyvavo konferencijoje “ Europos Sąjungos politinės ir ekonominės aktualijos”, kurią organizavo Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje kartu su Europos Komisijos Atstovybe.


Konferencijoje dalyvavo ES informacijos tinkle Lietuvoje atstovai - Europoe Direct, Europos komanda, bibliotekos, vyriausybės ir ministerijų atstovai, dirbantys ES srityje. Konferencijoje Vilniaus Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Ramūnas Vilpišauskas kalbėjo apie svarbiausius ES metų įvykius ir prognozes ateičiai, apie Lietuvos laukiantį iššūkį pirmininkauti ES 2013 metų II-ąjį pusmetį kalbėjo R. Motuzas, URM Pirmininkavimo Europos Sąjungai departamento direktorius. Buvo paliestos temos apie Lietuvą kaip piliečių valstybę.

Algirdas Saudargas, pasisakydamas tema " Lietuva-ES: galimybės, interesai, atstovavimas, artėjančių EP rinkimų svarba" kalbėjo apie Europos Sąjungą, kaip apie kultūrinį projektą, pastatytą ant dviejų baimių. Europos pirmoji baimė buvo karo baimė, nuo kurio ji labiausiai ir nukentėjo, antroji baimė buvo komunizmo baimė. Tačiau, pasak europarlamentaro,  šis baimės arsenalas jau baigia išsekti, nes užaugo karta, nemačiusi karų ir komunizmo, nenorinti blogiau gyventi, tad kyla klausimas, kas dabar gali priversti "Europą eiti pirmyn" . Pasak A.Saudargo, visuomenėje " yra bendras pajautimas", jog Lietuvai būti ES yra geriau, ir niekas negali pasakyti, kaip nutiktų, jei ES sugriūtų... Europa susiduria su didžiuliais civilizaciniais skirtumais, tačiau savo esme Europos Sąjungos projektas yra kultūrinis projektas, ant " kurio šaknų statomas geras antstatas" ir svarbu, kad jis išliktų.


atgal..