AR ŽINAI, KAD...

ES piliečių teisė laisvai judėti, gyventi ir dirbti visoje Sąjungoje lengvai gali būti palaikyta savaime suprantamu dalyku. Tačiau siekiant užtikrinti, kad piliečiai galėtų visiškai pasinaudoti šia teise, būtina sukurti ir palaikyti veiksmingą pagrindinių teisių ES viduje apsaugos sistemą.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2011 m.

Europos Parlamente Strasbūre EP nario Algirdo Saudargo kvietimu lankėsi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro skelbto konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nugalėtojai

2011-11-07

Šių metų spalio 25 dieną Europos Parlamente Strasbūre EP nario Algirdo Saudargo kvietimu lankėsi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro skelbto konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nugalėtojai. Konkursas, skirtas 5-12 klasių mokiniams, kasmet organizuojamas kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei partneriais. Konkurso dalyviai renkasi įvairias tekstines, vaizdines ar muzikines formas atskleisti temai. Europarlamentaro kvietimu į Europos Parlamentą vyko 16 konkurso nugalėtojų. Moksleiviams kelionė ir susitikimas su A. Saudargu paliko gilų įspūdį.


 Pateikiame ištraukas iš moksleivių atsiliepimų.

 

„Kelionė buvo nuostabi ne tik ekskursijų, bet ir puikios kompanijos atžvilgiu. Pasijutau kažkuo šiek tiek ypatingą, kad turėjau galimybę sudalyvauti vizite į Strasbūrą ir apsilankyti Europos Parlamente. Tai buvo puikus žingsnis, žvelgiant į ateitį. Pokalbis su europarlamentaru A.Saudargu padėjo suvokti, koks svarbus yra Europos Sąjungos vaidmuo mūsų gyvenime. Džiaugiuosi patirtais įspūdžiais ir pavydžiu sau, kad galėjau tiek daug pamatyti ir pažinti įvairiausios kultūros!" (Eglė Latvytė)

 

„Kelionė- tai pažintis su pasauliu. Trumpas, savaitę laiko trunkantis stebėjimo procesas. Jo metu akys mato, o protas skanuoja.  Visi įspūdžiai yra neišdildomi. Šalys - Vokietija, Prancūzija, Šveicarija įsirėžė mano atmintyje. Tai atsiminimai, į kuriuos žvelgiu su šypsena. Tvarkingi miestai, gotikinės bažnyčios, Europos Parlamentas, laimingi žmonės.  Atrodo, reikėjo tiek nedaug, kad tai patirčiau. Tereikėjo tik nepatingėti, sudalyvauti konkurse, o už dalyvavimą gavau Algirdo Saudargo skirtą kelionę po šias šalis. Ačiū už šią suteiktą galimybę." ( Eglė Skiparytė)


atgal..