AR ŽINAI, KAD...

ES turi teisėkūros institucijas, vykdomąją valdžią ir nepriklausomą teismo organų sistemą, jas papildo ir paremia keletas kitų institucijų ir organų. Sprendimų priėmimo ES taisyklės ir procedūros nustatytos sutartyse. Sąjunga turi savo biudžetą, kad galėtų įgyvendinti savo tikslus.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2011 m.

Algirdas Saudargas dalyvavo Roberto Šumano Instituto organizuotame seminare apie Baltarusiją

2011-07-21

Liepos 21 d. A.Saudargas dalyvavo Roberto Šumano Instituto organizuotame seminare apie Baltarusiją, skirtame jauniems potencialiems opozicinių partijų lyderiams. Seminaras vyko Trakuose liepos 19 d. - 24 d.


A. .Saudargas, lygindamas Lietuvos ir Baltarusijos politinę situaciją, akcentavo skirtingą šalių patirtį. Lietuvai, 1990 m. atgavus nepriklausomybę, reikėjo išspręsti daug problemų: grąžinti  nuosavybę, sukurti teisinę valstybę. Vakarų Europoje tai truko ne vieną šimtą metų, tad Europos Sąjungos patirtis yra labai svarbi. Lietuva pritaikė Europos bendrijų teisės ir jos taikymo praktiką, tokiu būdu išvengdama daugybės klaidų ir nesusipratimų. Baltarusijos valdžia atsidūrė aklavietėje, tačiau kelio atgal nebėra. Diktatūros nėra amžinos, demokratijos procesas nelengvas, tą rodo pastarieji įvykiai musulmonų šalyse. A.Saudargas akcentavo, jog Lietuvai labai svarbus Baltarusijos stabilumas ir ekonominė nepriklausomybė. Europos Sąjunga suinteresuota Baltarusijos demokratizacija, ypač  tai svarbu Lenkijai, Lietuvai ir kitoms kaimyninėms šalims. Labai svarbu numatyti, kas Baltarusijos lauks po Lukašenkos režimo- ar šalį valdys opozicija, ar kitas panašus diktatorius. Europos Sąjunga pasiruošusi paremti demokratinius procesus Baltarusijoje, tačiau Lukašenka pats tampa savos politikos įkaitu, ir nėra aišku, kaip elgtis dabartinėje situacijoje. Visiškas boikotas  tik sustiprintų Baltarusijos ir Rusijos ryšius, tad gal reikėtų grįžti prie ikirinkiminės situacijos Baltarusijoje santykių.    
atgal..