AR ŽINAI, KAD...

Ekonominė ir pinigų sąjunga (EPS) yra ilgo proceso rezultatas, kurio tikslas – suderinti Sąjungos valstybių narių ekonominę ir pinigų politiką ir įvesti bendrą valiutą – eurą. Šiuo metu euras įvestas trylikoje valstybių narių, eurą taip pat kasdien naudoja daugiau kaip pusė ES piliečių.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

Vytautas A. Dambrava: kelio galo gal ir nėra...

2010-06-11

Užsienio reikalų ministerijoje birželio 10 d. paminėtas garbingo žmogaus garbingas jubiliejus. Į ministerijos Kolegijos salę tądien atvyko ne tik du buvę Lietuvos užsienio reikalų ministrai – Algirdas Saudargas ir Povilas Gylys, bet ir dabartinis užsienio diplomatijos vadovas Audronius Ažubalis, taip pat gausus būrys kviestinių svečių ir URM darbuotojų. Visi susirinko 90-mečio sukakties proga pasveikinti ilgamečio Lietuvos ambasadoriaus, legendinės mūsų diplomatijos asmenybės Vytauto Antano Dambravos.


Renginį pradėjęs ministras A. Ažubalis pabrėžė, kad V. A. Dambrava yra grandis, kuri jungia dabartinę diplomatinę tarnybą ir tuos mūsų diplomatus, kurie tarnavo Lietuvai egzilyje okupacijos metais. Apgailestaudamas, kad dabar Lietuvoje daugiau yra egoizmo nei idealizmo, A. Ažubalis akcentavo ambasadoriaus Dambravos aukojimąsi dėl valstybės ir jo pavyzdį daugumai dabartinės kartos diplomatų, kurie, pasak ministro, patys pripažįsta, kad sunku buvę dirbti su V. Dambrava, bet lengva vėliau - diplomatinėje tarnyboje.

 

Savo sveikinimą V. A. Dambravai atsiuntė ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tiek sveikinimą perskaitęs ir prezidentės vardu kalbėjęs Darius Semaška, tiek kiti vėliau kalbėjusieji vis pabrėžė vieną žinomiausių ambasadoriaus Dambravos posakių: „Kas svarbu - dvigubai svarbu, kas nesvarbu - dvigubai nesvarbu."

Apie ambasadoriaus konkretumą bendraujant, ir jo „grėsmingą energiją" kalbėjo renginiui vadovavęs Europos Palamento narys Algirdas Saudargas. Europarlamentaras atkreipė dėmesį į tai, kad ambasadorius laikė nuodėme atskirti politiką nuo kultūros. „Iš Jūsų tos gilios, plačios kultūros mokėmės ir mokomės. Iš Jūsų išmokome, kad kultūra yra jėga", - sakė A. Saudargas.

 

Išklausęs Povilo Gylio, Seimo narės Vilijos Aleknaitės-Abramikienės, Lietuvai pagražinti draugijos atstovų Juozo Dingelio ir Tomo Vaisietos sveikinimų, jubiliatas buvo pradžiugintas netikėta dovana - dviem ambasadoriavimo laikų bičiulių - dabartinio Ispanijos nacionalinio žvalgybos centro direktoriaus, buvusio vyriausiojo kariuomenės vado Felixo Sanzo Roldano ir pirmojo Ispanijos ambasadoriaus Lietuvoje Fidelio Lopezo Alvarezo - skambučiais iš Madrido.

 

Apsuptas kolegų ir svečių pagarbių žvilgsnių ambasadorius V. A. Dambrava pats kreipėsi į susirinkusiuosius ir padėkojęs už sveikinimus savo šventinę kalbą skyrė patirčiai apie diplomatinio darbo ypatumus perduoti. Diplomatinę tarnybą ambasadorius lygino su mokykla, kurios pamokos niekada nesibaigia. Vėliau tas išmoktas pamokas galima perduoti kitiems. „Kelio galo gal ir nėra, - sakė V. A. Dambrava. - Tuo, ką turime, galime dalytis su jaunais diplomatais." Galiausiai ambasadorius akcentavo tai, kad, dirbant diplomatinį darbą, kiekvienoje vietoje reikia vis kito vadovėlio.

 

Tą vasariškai kaitrią birželio popietę visi besiklausę jubiliato, Lietuvos diplomatijos grando, žodžių išties atsivertė naują diplomatijos išminties vadovėlį. Džiugu, kad turime iš ko mokytis - kaip prisimindamas ambasadoriaus V. A. Dambravos gyvenimiškas pamokas pažymėjo A. Saudargas - mokytis plaukti ne paviršiumi, ne per bangų purslus, o nerti į gylį, savo kultūros raumenų jėga judėti į priekį.

 atgal..