AR ŽINAI, KAD...

Ekonominė ir pinigų sąjunga (EPS) yra ilgo proceso rezultatas, kurio tikslas – suderinti Sąjungos valstybių narių ekonominę ir pinigų politiką ir įvesti bendrą valiutą – eurą. Šiuo metu euras įvestas trylikoje valstybių narių, eurą taip pat kasdien naudoja daugiau kaip pusė ES piliečių.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

Susirūpinta Europinio transporto plėtra

2010-04-19

Praėjusią savaitę Islandijoje išsiveržęs ugnikalnis, sutrikdęs eismą oru visoje Europoje, dar labiau skatina imtis veiksmų Europos Sąjungos infrastruktūros sistemai plėtoti. Šis klausimas buvo aptartas pirmadienį Europos Parlamente (EP), Strasbūro plenarinės sesijos posėdyje, kuriame dėl atidėtų skrydžių negalėjo dalyvauti kai kurie europarlamentarai.


Pastarasis gamtos įvykis parodė, kad Europos Sąjunga (ES) nėra tinkamai išvysčiusi europinių transporto tinklų projekto, dėl to pastarąją savaitę nukentėjo nemažai ES piliečių. Visas oro transportas patyrė nuostolių, tad EP nariai pritarė siūlymui plėtoti kitokius transporto tinklus, kuriais galėtų naudotis žmonės.


Pasak EP narių, kol kas geriausiai išvystyta infrastruktūra yra Pietų ir Vakarų Europoje, bet viliamasi, kad greitai atitinkamų veiksmų bus imtasi ir rytinėje dalyje. Ypač didelis dėmesys turėtų būti skirtas naujoms ES narėms.


Europarlamentaro Algirdo Saudargo nuomone, europinių transporto tinklų plėtra ypač reikšminga prekybos mainams užtikrinti. Tinkamai išplėtota infrastruktūra leistų lengviau prekiauti ir su kitomis, ne ES šalimis, o Europos Sąjunga šioje srityje galėtų lyderiauti.


Kone visi EP nariai vieningai pasisakė už transporto mobilumo plėtojimą, užtikrinantį vidinį ES judėjimą. Kalbėjusieji pabrėžė, kad reikia stiprinti oro transporto ir geležinkelio linijų tiesimą tarp Europos miestų, jog esančius transporto koridorius galėtume panaudoti kuo geriau, juk tai - tarsi vidaus stuburas. Įvykus neplanuotam nutikimui, turėtų būti galimybė nukreipti keleivius į kitas transporto rūšis, kad be didesnių vargų jie galėtų pasiekti savo numatytą tikslą.


Iki gegužės menesio Europos Komisija turėtų pateikti dokumentą, kurio tikslas sukurti efektyvų Europinį transporto tinklą.


atgal..