AR ŽINAI, KAD...

ES piliečių teisė laisvai judėti, gyventi ir dirbti visoje Sąjungoje lengvai gali būti palaikyta savaime suprantamu dalyku. Tačiau siekiant užtikrinti, kad piliečiai galėtų visiškai pasinaudoti šia teise, būtina sukurti ir palaikyti veiksmingą pagrindinių teisių ES viduje apsaugos sistemą.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

Nuoširdžiai ir atvirai – apie didžią asmenybę

2010-05-24

Gegužės 21 dieną, 14 val. Seimo Europos informacijos biure buvo pristatyta pirmojo Lietuvos ambasadoriaus prie Europos Sąjungos ir NATO Adolfo Venskaus atsiminimų knyga „Gyvenimui aš dėkingas už viską“.


Renginį moderavo Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas. Drauge su europarlamentaru apie ambasadorių A. Venskų prisiminimais dalijosi kitas EP narys Vytautas Landsbergis, LR Seimo pirmininko pavaduotojas Česlovas Stankevičius, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris, Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė-Liauškienė ir kiti.

„Adolfas Venskus Lietuvą vedė į Europos Sąjungą ir transatlantinį bendradarbiavimą. Be šio žmogaus mūsų kelias būtų sunkesnis", - teigė viceministrė A. Skaisgirytė-Liauškienė. Visi kalbėjusieji pabrėžė ypatingą A. Venskaus asmenybės reikšmę Lietuvos diplomatinių santykių formavimuisi, tuo pačiu buvo prisimintas ir ypatingas ambasadoriaus kuklumas bei gebėjimas rasti bendrą kalbą su bet kuriuo sutiktu žmogumi. „Buvo galima nustebti, kiek daug jis pažįsta ir nuveikia visai nesiafišuodamas", - kalbėjo V. Landsbergis.

Ambasadoriaus A. Venskaus asmenybės šiluma, per jo prisiminimų knygos puslapius šiandien pasiekusi ir mus, visą šią prisiminimų popietę, rodės, pavertė nuoširdžiu ir atviru bičiulių pokalbiu. Tokia tad diplomato, didelio, o drauge paprasto ir nuoširdaus žmogaus asmenybės galia.


atgal..