AR ŽINAI, KAD...

Komitetai daug laiko praleidžia rengdami pranešimus dėl Komisijos pasiūlytų teisės aktų, tačiau jie gali rengti ir pranešimus savo iniciatyva komitetų kompetencijos sričiai priklausančiais klausimais. Pirmininkų sueiga – už Parlamento darbą atsakingas organas – suteikia leidimą pranešimus savo iniciatyva perduoti plenariniams posėdžiams.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

Įspūdinga ES kasdienybės akimirka

2010-10-15

Europos liaudies partijos grupės (ELP) Europos Parlamente ir europarlamentaro Algirdo Saudargo kvietimu šį spalį Briuselyje svečiavosi tie, kuriems pamatyti Europos Sąjungos institucijas iš arčiau, pabūti toje aplinkoje, kur formuojasi bendroji Europos politika, yra tiesiog būtina, norint per savo darbinę veiklą kuo tiksliau ir išsamiau informuoti visuomenę apie tai, kas yra toji Europos Bendrija, kaip veikia europinės institucijos ir kuo užsiima europarlamentarai.


Iš tokio apibudinimo tikriausiai nesunku atspėti, kad Belgijos sostinėje lankėsi žurnalistai ir viešųjų ryšių specialistai. Pagal „Meet My MEP" programą jie atvyko ne tik pamatyti Europos Parlamento, bet ir susitikti su EP nariu A. Saudargu, ELP frakcijos spaudos skyriaus atstove Giedre Uzdilaite, kitais ES institucijų atsakingais darbuotojais.

 

Taigi, spalio 11-13 d. EP nario A. Saudargo biuro Vilniuje viešųjų ryšių grupės atstovai drauge su „Apžvalgos" leidinio bendraautorių komanda, lankydamiesi vadinamojoje ES institucinėje sostinėje, iš pirmų lūpų išgirdo apie Europos Sąjungos politikos formuotojų kasdienybę.

 

Apie savo darbo patirtį patariant EP pirmininkui Jerzy Buzekui pasakojo Arnoldas Pranckevičius. Pranešėjas, žinoma, sulaukė nemažai klausimų ir apie Briuselio lietuvių gyvenimą, nes A. Pranckevičius - ne tik J. Buzeko patarėjas, bet ir Briuselio lietuvių bendruomenės pirmininkas.

 

Su Europos Komisijos Mokslinių tyrimų direktorato skyriaus „Horizontalieji aspektai ir koordinavimas" veikla supažindino šio skyriaus vadovas Arnoldas Milukas.

 

Vertėjų darbo Europos Parlamente ypatumus pristatė Vertimų departamento generalinė direktorė Olga Cosmidou ir Vertimų į lietuvių kalbą skyriaus vedėjas Gintaras Morkūnas.

 

Įsimintina buvo vakarienė su europarlamentaru A. Saudargu, kai buvo kalbamasi ne tik apie šiandienos europinės politikos peripetijas, bet ir nuosekliai prisimintas istorinis Lietuvos kelias į šiuolaikinę, susivienijusią Europą.

 

Gero - po truputį. Greitai pralėkęs viešnagės laikas parginė plunksnos ir „Apžvalgos" bičiulius namo - į smarkiai rudenėjančią ir šalnomis bąlančią Lietuvą, tačiau puikūs įspūdžiai ir vieningos Europos pajautimas liks ilgam.atgal..