AR ŽINAI, KAD...

"Cantine“ - šiuo prancūzišku „kelioninės skrynios“ pavadinimu EP nariai ir Parlamento darbuotojai pakrikštijo 100 litrų talpos dėžes, naudojamas gabenti dokumentams ir įrangai tarp Europos Parlamento darbo vietų Briuselyje, Strasbūre ir Liuksemburge. Šiandien naudojamos ergonominės plastmasinės dėžės, kurių spalva priklauso nuo to, kuriame pastate dirba jų šeimininkai. Tobulėjant informacinėms technologijoms gerokai sumažėjo poreikis fiziškai transportuoti darbo priemones.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

Europos Parlamente aptarta padėtis Ukrainoje

2010-02-24

Jungtiniame darbo grupės posėdyje trečiadienį Europos Parlamente (EP) buvo diskutuojama apie padėtį Ukrainoje. Parlamentarai aptarė neseniai pasibaigusius prezidento rinkimus, prisiminė Oranžinę revoliuciją ir Ukrainos siekį tapti pilnaverte Europos Sąjungos (ES) nare.


EP nariai džiaugėsi, kad šių metų prezidento rinkimai vyko sklandžiai, be pažeidimų ir niekuo nepriminė 2004-ųjų.

 

Pasak Algirdo Saudargo, Ukrainoje vykę laisvi ir skaidrūs rinkimai yra geriausia garantija Ukrainai toliau skintis kelią į ES. Aktyviai rinkimuose dalyvavę šalies piliečiai tarsi davė ženklą, kad pageidauja pokyčių.

 

Briuselyje vykusiame posėdyje dalyvavo ir atstovas iš Ukrainos Mykola Riabchuk. Jis tikino, kad Ukraina, nors vis dar tebėra oligarchų rankose, atrodo, yra pasiryžusi iš jų išsivaduoti. Anot M. Riabchuk, Ukraina turi pasirinkti, ko iš tiesų nori: gyventi taip pat, kaip ir pastarąjį dvidešimtmetį, ar pasiduoti pokyčiams. Taip pat jis pripažino, kad šaliai būtų lengviau ką nors keisti, jei ji turėtų nors kokią ilgalaikę viziją.

 

Viktoro Janukovyčiaus užmojis - pirmojo vizito vykti ne į Rusiją, o į Briuselį, nudžiugino europarlamentarus. Jie tikino, kad naujasis prezidento žingsnis yra pagirtinas.

 

Kol kas nežinia, ar naujasis prezidentas grįš prie senųjų taisyklių, kuomet šalį valdančiam prezidentui buvo skiriama daug galių, ar nutars likti silpnesnes galis turinčioje pozicijoje.


atgal..