AR ŽINAI, KAD...

Plenarinė sesija – teisėkūros proceso finišo tiesioji, komitetų ir frakcijų nuveikto politinio darbo kulminacija. Joje aptariami teisės aktų projektai, balsuojama dėl pakeitimų ir priimami galutiniai teisės aktų tekstai.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

Europos Parlamente – tylos minutė Lenkijos elitui

2010-04-15

Surimtėję žvilgsniai, užuojautos žodžiai, tylos minutė – tokį vaizdą vakar galima buvo išvysti per Europos Parlamente Briuselyje (EP) sušauktą neeilinį posėdį, kai buvo pagerbtas šeštadienį tragiškai aviakatastrofoje Rusijoje žuvęs Lenkijos prezidentas ir šalies politinis elitas.


Iškilminga ceremonija EP prasidėjo skambant Lenkijos ir Europos himnams, taip europarlamentarai, atstovai iš Europos komisijos, Europos Tarybos ir Lenkijos parlamento
išreiškė užuojauta visai Lenkijos tautai.

 

„Pastarosiomis dienomis gaunu užuojautos laiškus iš įvairiausių kraštų ir žinau, kad Europa palaiko Lenkiją. Susirinkome čia pagerbti 96 Smolenske šeštadienį tragiškai žuvusių žmonių atminimą, kurių gretose buvo ES valstybės vadovas ir 18 parlamentarų", - savo kalboje sakė lenkų tautybės EP pirmininkas Jerzy Buzekas.

 

EP vadovas padėkojo ir Rusijai, kuri po katastrofos, tiesdama lenkams pagalbos ranką, pasižymėjo orumu ir supratingumu: „Dėkojame mūsų draugams iš Rusijos. Tikiuosi, kad šie įvykiai padės susitaikyti mūsų žemynui, remiantis istorine tiesa, abipusiu pasitikėjimu ir pagarba. Tvirtybė slypi vienybėje. Susivieniję mes stipresni."

 

Per minėjimą buvo perskaitytos 96 žuvusiųjų pavardės, o kiekvieno jų atminimui į vazą buvo pamerkta po baltą rožę. Iškilmes vainikavo laidotuvių maršas ir tylos minutė.

 

Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis žuvo 2010 metų balandžio 10 dieną Smolensko apylinkėse nukritus prezidentiniam lėktuvui, kuriuo kartu su kitais aukštais Lenkijos pareigūnais keliavo į 70-ąjį Katynės žudynių minėjimą.

 

Ši lėktuvo katastrofa įvyko praėjus trims dienoms po to, kai Vladimiras Putinas ir Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas kartu dalyvavo Katynės žudynių minėjimo ceremonijoje, vykusioje tame pačiame memoriale.


atgal..