AR ŽINAI, KAD...

ES turi teisėkūros institucijas, vykdomąją valdžią ir nepriklausomą teismo organų sistemą, jas papildo ir paremia keletas kitų institucijų ir organų. Sprendimų priėmimo ES taisyklės ir procedūros nustatytos sutartyse. Sąjunga turi savo biudžetą, kad galėtų įgyvendinti savo tikslus.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

Europarlamentaras svečiavosi Saulės mieste

2010-09-17

Įsibėgėjus rugsėjo darbams, Europos parlamento narys Algirdas Saudargas svečiavosi Šiauliuose, kuriuose kaip tik rugsėjo 10 dieną šurmuliavo gyventojai ir miesto svečiai, kartu švęsdami 774-ąjį Šiaulių gimtadienį.


Algirdo Saudargo viešnagė prasidėjo Šiaulių Universiteto Socialinių mokslų fakultete, kuriame europarlamentaras skaitė paskaitą „Mano sėkmės karjera" ekonomikos, vadybos ir viešojo administravimo studentams. Taip pat europarlamentaras dalijosi mintimis apie šiandieninę Europos Sąjungos situaciją, apie Europos Sąjungos nares kandidates ir kalbėjo apie Lietuvai aktualius klausimus, kurie aptariami Europos Parlamente. Susidomėję studentai ne tik klausėsi Algirdo Saudargo kalbos, bet ir uždavė jiems rūpimų klausimų apie Europos Parlamento kasdienybę, apie tai, kada realiai Lietuva galėsianti pasistatyti naująją atominę elektrinę, kodėl buvę būtina uždaryti senąją, ar dujos iš Švedijos išspręsiančios Lietuvos energetikos problemas ir pan. Pasak europarlamentaro, yra svarbu išvengti energetinės atskirties. Be atominės elektrinės, Lietuva turi naudotis ir kitomis galimybėmis - saulės energija, vėjo jėgainėmis. „Kartais tokiems dalykams trūksta tik politinės valios", - pabrėžė A. Saudargas.

 

Vėliau europarlamentaras svečiavosi Šiaulių universiteto gimnazijoje. Svetingai priėmęs gimnazijos direktorius Juvitas Giniotis pasakojo apie gimnazijos veiklą ir moksleivių atrankas, diskutavo su Algirdu Saudargu apie švietimo reformos pliusus ir minusus. Po susitikimo su direktoriumi europarlamentaras vedė gimnazistams atvirą politologijos pamoką tema „Šiandieninės Lietuvos kontekstas Europos Sąjungoje". Algirdas Saudargas - aktyvus Lietuvos politikos veikėjas visus 20 Nepriklausomybės metų - dalijosi prisiminimais iš politinio darbo patirties, pasakojo apie Lietuvos užsienio politikos tarpsnius: po Nepriklausomybės paskelbimo iki įstojimo į Europos Sąjungą ir apie šiandieninę Lietuvą. „Ant ko laikosi Europos Sąjunga?" - Algirdas Saudargas klausė gimnazistų. - „Europa ant skaudžios savo patirties žaizdų visų pirma dėjo pagrindą taikai", - dalijosi savo įžvalgomis europarlamentaras. Gimnazistai taip pat norėjo išgirsti Algirdo Saudargo nuomonę, ar nedaroma klaidų prastai įsisavinant Europos Sąjungos lėšas. Buvo klausiama, kada pagal Europos rodiklius Lietuvos ekonomika pradėsianti kilti. Ar skolinimasis iš Europos Sąjungos neprisidėjęs prie Lietuvos ekonominės krizės? Anot Algirdo Saudargo, didžiausias ekonominės krizės minusas - verslo traukimasis į šešėlį, kuris stabdąs augimą. Tad reikia visų sąmojingumo. „Gaila, kad socialiai labiau pažeidžiami žmonės labiau pajautė ir krizę", - akcentavo europarlamentaras.

 

Po pietų europarlamentaras vyko į susitikimą su Šiaulių miesto meru Genadijumi Mikšiu. Politikai kalbėjosi apie miesto aktualijas ir veiklos planus netolimoje ateityje.

 

Šalia Šiaulių savivaldybės yra įsikūrusi vyskupijos kurija, kurioje audiencijos pas vyskupą Eugenijų Bartulį lankėsi A. Saudargas. Susitikime kalbėta apie šiandienines Lietuvos aktualijas ir prisimintos akimirkos iš susitikimų Romoje.

 

Kiek vėliau A. Saudargo apsilankymu Šiauliuose džiaugėsi ir gausiai susirinkę TS-LKD Šiaulių skyriaus nariai. Susitikime aktualiausia tema buvo energetika. Europarlamentaras išsakė savo nuomonę apie Lietuvos dujų energetikos aktualijų atgarsius Europos Sąjungoje. Taip pat Algirdas Saudargas paminėjo įvairių europarlamentarų nuomones dėl galimos Lietuvos energetinės izoliacijos. Po susitikimo būstinėje europarlamentaras kartu su skyriaus nariais dalyvavo iškilmingoje eisenoje ir kituose Šiaulių miesto šventės renginiuose.

 

Vakare miesto mero kvietimu europarlamentaras dalyvavo Šiaulių arenoje vykusioje miesto šventės iškilmėje.atgal..