AR ŽINAI, KAD...

Europos Parlamento pirmininkas vadovauja Parlamento veiklai, pirmininkauja plenariniams posėdžiams ir tvirtina biudžetą. Jis atstovauja Parlamentui, palaikančiam išorės ryšius ir ryšius su kitomis Bendrijos institucijomis.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

Euro įvedimui Estijoje – žalia šviesa

2010-06-16

Vakar Europos Parlamento (EP) nariai plenarinės sesijos metu Strasbūre pritarė siūlymui, kuriuo numatoma, jog nuo 2011 m. sausio 1 d. Estija įsivestų eurą. Už šią rezoliuciją teigiamai balsavo 589 europarlamentarai, kurie teigiamai atsiliepė apie Estijos dedamas pastangas, mažinant biudžeto deficitą ir vykdant pagal Mastrichto kriterijus keliamus reikalavimus net ir ekonominio nuosmukio metu.


„Estija nedidelė, bet ryžtingai nusiteikusi šalis, besibeldžianti į euro zoną šiais visiems sunkiais laikais. Tai daug ką pasako ne tik apie pačią šalį, bet ir apie eurą, euro zoną", - sakė šios temos pranešėjas Edward Scicluna.

 

EP nariai gyrė Estiją, kad ji laiku sugebėjo vykdyti reikiamas reformas, kaupti biudžetinius rezervus, leidusius apsisaugoti nuo recesijos ir šiandien šaliai duoti teigiamų rezultatų. Valstybės skola siekia apie 7.5 proc. ir tai yra vienas geriausių rezultatų visoje Europos Sąjungoje (ES).

 

Europarlamentarai tikisi, kad Estija ir toliau vykdys skaidrią fiskalinę politiką, didins darbo vietų skaičių ir duos teigiamą signalą visai Europai. Viliamasi, kad Estija prisidės prie euro ir bendros valiutos stiprinimo, nes puikiai supranta visas eurozonos taisykles.

 

Pasak EP nario Algirdo Saudargo, Estijos žengtas žingsnis taps pavyzdžiu ne tik kaimynėms Latvijai ir Estijai, bet ir visai Europai: „Tai stiprus signalas, rodantis, kad nepaisant sunkumų net ir nedidelėms šalims galima įveikti krizę, tereikia laiku imtis tinkamų priemonių. Estija davė signalą Baltijos ir kitoms ES šalims, kad tikslingai siektume savo tikslų."

 

EP ragina Estijos vyriausybę užtikrinti, kad euro įvedimas nebūtų naudojamas siekiu, skatinančiu kainų augimą. Estija bus septyniolikta ES šalimi, prisijungusia prie euro zonos.atgal..