AR ŽINAI, KAD...

ES piliečių teisė laisvai judėti, gyventi ir dirbti visoje Sąjungoje lengvai gali būti palaikyta savaime suprantamu dalyku. Tačiau siekiant užtikrinti, kad piliečiai galėtų visiškai pasinaudoti šia teise, būtina sukurti ir palaikyti veiksmingą pagrindinių teisių ES viduje apsaugos sistemą.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

A. Saudargas dalyvavo penktajame Interneto valdymo forume

2010-09-18

Penktadienį pasibaigė keturias dienas (rugsėjo 14–17 d. ) trukęs Interneto valdymo forumas 2010 (angl. Internet Governance Forum, IGF). Penktasis pasaulinis forumas, surengtas Lietuvos susisiekimo ministerijos kartu su Jungtinių Tautų Generaliniu sekretoriatu, į „Litexpo“ parodų rūmus Vilniuje sukvietė per 1000 verslininkų, akademikų, politikų iš beveik 100 valstybių. Organizatorių sudaryta galimybė forume dalyvauti nuotoliniu būdu, t. y. stebėti gyvas forumo transliacijas internetu ir komentuoti ar klausti, pritraukė ir dar daugiau interneto politika besidominčiųjų iš viso pasaulio.


Forume, kurio tikslas - politinis dialogas pagrindiniais interneto valdymo klausimais, siekiant skatinti interneto saugumą, stabilumą ir plėtrą, šiemet buvo diskutuojama šiomis pagrindinėmis temomis: interneto resursų valdymas, saugumas, atvirumas ir privatumas, prieinamumas ir įvairumas, interneto valdymas plėtrai, kritinis interneto valdymo vertinimas ir perspektyvos, naujos kartos kompiuterija. Forumo dalyviai ne tik klausėsi pranešimų pagrindinėse sesijose, bet taip sėmėsi patirties ir dalinosi įžvalgomis įvairiose darbo grupėse, kuriose buvo diskutuojama tiek tokiomis specifinėmis temomis, kaip lotynų kalbos vartojimas internete, interneto valdymas Afrikoje, emigrantų naudojimasis informacinėmis technologijomis, tiek globalesnėmis - tarptautinis bendradarbiavimas užtikrinant kibernetinį saugumą, vartotojo internetiniame pasaulyje gynimas, socialiniai tinklai ir t.t.

 

Forume lankėsi ir aktyviai dalyvavo Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas. Europarlamentaras ypač domėjosi naująja interneto protokolo šeštąja versija, informacijos saugumo ir daugiakalbystės (multilingvalizmo) internete klausimais.atgal..