AR ŽINAI, KAD...

Ekonominė ir pinigų sąjunga (EPS) yra ilgo proceso rezultatas, kurio tikslas – suderinti Sąjungos valstybių narių ekonominę ir pinigų politiką ir įvesti bendrą valiutą – eurą. Šiuo metu euras įvestas trylikoje valstybių narių, eurą taip pat kasdien naudoja daugiau kaip pusė ES piliečių.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

A.Saudargas dalyvavo META-NET konferencijoje

2010-11-19

Briuselyje, lapkričio 17-18 dienomis, vyko META-NET konferencija skirta daugiakalbystės Europoje iššūkiams. Konferencijoje įžanginę kalbą sakė ir Europarlamentaras Algirdas Saudargas.


Sveikindamas konferencijos dalyvius Saudargas pažymėjo, kad kalba - tai gyvenimas, kalba suteikia žmonėms galimybę suprasti ir pajusti vienas kitą. Pasak parlamentaro, daugiakalbystė negali išnykti, negalima turėti tik vienos kalbos, bet sujungiant skirtingas kalbas į vieną tinklą mes galime nutiesti tiltus padėsiančius bendrauti.

META-NET tai technologijų sąjungos daugiakalbei Europai tinklas. Jos tikslas skatinti ir diegti technologijas užtikrinančias daugiakalbystę Europos informacinėje visuomenėje.

 

Konferencija siekia suvesti skirtingose srityse dirbančius kalbos technologijų ekspertus: mokslininkus, vartotojus, kalbos technologijų gamintojus, kalbų bendrijas, mokytojus, politikus ir kartu ieškoti sprendimų kaip išsaugoti kalbų įvairovę skaitmeninėje eroje.atgal..