AR ŽINAI, KAD...

Plenarinė sesija – teisėkūros proceso finišo tiesioji, komitetų ir frakcijų nuveikto politinio darbo kulminacija. Joje aptariami teisės aktų projektai, balsuojama dėl pakeitimų ir priimami galutiniai teisės aktų tekstai.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

Apie Europos politinę darbotvarkę – iš pirmų lūpų

2010-03-30

Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje surengtame susitikime-diskusijoje aptarta naujosios EK sudėtis ir politinė darbotvarkė. Pirmadienį (kovo 29 d.) žurnalistai ir akademinės politologų bendruomenės atstovai Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) galėjo iš pirmų lūpų sužinoti apie tai, kuo gyvena naujoji Komisija – Briuselio aktualijas pristatė Lietuvos eurokomisaras Algirdas Šemeta. Diskusijoje taip pat dalyvavo Europos Parlamento (EP) narys Algirdas Saudargas, VU TSPMI doktorantas Liutauras Gudžinskas, doc. dr. Mindaugas Jurkynas, dienraščio „Lietuvos rytas“ korespondentė Briuselyje Edita Urmonaitė ir kiti.


 Už mokesčius, muitų sąjungą, auditą ir kovą su sukčiavimu atsakingas EK narys A. Šemeta į susitikimą atvyko parengęs išsamią apžvalga, kurioje akcentavo ES politinės darbotvarkės pokyčius įgyvendinant Lisabonos sutartį. Pasak A. Šemetos, Europa, pasirašiusi Lisabonos sutartį, tapo veiksmingesnė, demokratiškesnė ir vieningesnė pasaulyje.


Pristatydamas naujosios EK narius ir darbo stilių A. Šemeta pabrėžė, kad dirbama yra kolegialiai ir kad tvirtai įsišaknijęs rotacijos principas - nė vienas iš ankstesnės Komisijos atėjęs narys negavo anksčiau turėtos atsakomybės sferos - to paties portfelio.


Aptaręs EK politinę-partinę sanklodą, ES strategiją 2020 ir tvaraus augimo - žaliosios ekonomikos - principus, eurokomisaras atsakė į klausimus apie galimą CO2 mokestį, eurozonos plėtrą, biudžeto peržiūrą ir kt.


Į diskusiją apie ES valdžios struktūrų veiklą įsitraukė ir kiti susitikimo dalyviai. Europarlamentaras A. Saudargas, komentuodamas santykį tarp partiškumo ir valstybių atstovavimo Europos Parlamente, pabrėžė, kad valstybių grupės efektyviausiai veikia per partijas, nes politiniai mechanizmai yra partiniai. „Ir nuostabiausia, - komentavo A. Saudargas, - kad efektyviai veikia biurokratizuotas, partinis Europarlamento ir komitetų mechanizmas." Anot parlamentaro, jokie projektai ten nedingsta, neguli stalčiuose, o viskas turi eigą - taigi, veikia geras politinis variklis.


atgal..