AR ŽINAI, KAD...

Komitetai daug laiko praleidžia rengdami pranešimus dėl Komisijos pasiūlytų teisės aktų, tačiau jie gali rengti ir pranešimus savo iniciatyva komitetų kompetencijos sričiai priklausančiais klausimais. Pirmininkų sueiga – už Parlamento darbą atsakingas organas – suteikia leidimą pranešimus savo iniciatyva perduoti plenariniams posėdžiams.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

Algirdas Saudargas: Ukraina žengia demokratijos link

2010-02-11

Apie padėtį Ukrainoje su plėtros eurokomisaru Štefanu Füle trečiadienį Strasbūre diskutavę EP nariai vieningai pripažino, kad Ukraina siekia vienintelio tikslo - tapti demokratine valstybe, o ateityje ir pilnateise Europos Sąjungos (ES) nare.


Europos Parlamento (EP) nario Algirdo Saudargo nuomone, sąžiningai ir skaidriai, be jokių šiurkščių pažeidimų praėję rinkimai įrodė, kad Ukraina ryžtingai siekia užsibrėžto tikslo. Pasak politiko, apie 70 proc. siekęs rinkėjų aktyvumas parodė, kad Ukrainos piliečiams svarbu, kas ateinančius ketverius metus valdys jų šalį, nes tikisi geresnių gyvenimo sąlygų.

Diskusijų metu visos politinės partijos pasisakė už glaudžią Ukrainos partnerystę su ES. Savo nuomonę jos pagrindė tuo, kad Oranžinė revoliucija jau padėjo šalyje pajusti žodžio ir spaudos laisvę, kuris yra vienas iš demokratijos rodiklių.

 

ES užsienio politikos vadovės Katerinos Ašton (Catherin Ashton) pranešime teigiama, kad Europa pasirengusi dirbti su naujai išrinktu Ukrainos prezidentu, taip pat ji džiaugėsi rinkimų "ramia atmosfera": "Ukraina yra svarbi ES partnerė".

 

Savaitgalį Ukrainoje vykęs antrasis prezidento rinkimų turas įžiebė žalią šviesą opozicinės Regionų partijos lyderiui Viktorui Janukovyčiui. Regionų partijos lyderis surinko 48,95 proc. balsų, jo varžovė premjerė Julija Tymošenko - 45,47 proc. balsų. Nė vieno iš šių kandidatų neparėmė 4,36 proc. rinkėjų.

 


atgal..