AR ŽINAI, KAD...

ES piliečių teisė laisvai judėti, gyventi ir dirbti visoje Sąjungoje lengvai gali būti palaikyta savaime suprantamu dalyku. Tačiau siekiant užtikrinti, kad piliečiai galėtų visiškai pasinaudoti šia teise, būtina sukurti ir palaikyti veiksmingą pagrindinių teisių ES viduje apsaugos sistemą.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

A. Saudargas: Priimta Pastatų energetinio naudingumo direktyva savalaikė ir būtina krizės laikotarpiu

2010-05-18

Šiandien Europos Parlamento plenariniame posėdyje priimta Pastatų energetinio naudingumo direktyva yra labai savalaikė ir būtina esamos krizės laikotarpiu, teigia jos bendraautorius Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas.


Saudargas plenariniame posėdyje, komentuodamas direktyvą pažymėjo, kad energijos taupymas yra ekonomiškiausias būdas užtikrinti energetinį saugumą ir riboti išmetamo anglies dvideginio kiekį, o pastatų sektorius šioje srityje turi didelį neišnaudotą potencialą - ne vien energijos taupymo, bet ir naujų darbo vietų kūrimo bei naujų technologijų diegimo srityse. Europarlamentaras atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje virš 80% pastatų yra statyti daugiau nei prieš 20 metų ir yra neekonomiški.

"Direktyvoje numatyti reikalavimai pastatams, tiek naujiems, tiek renovuojamiems, sudarys palankias sąlygas optimaliau naudoti energijos išteklius ir taupyti gyventojų bei valstybės pinigus. Tuo tarpu griežtesnės pastatų sertifikavimo ir informacijos teikimo taisyklės skatins gyventojus keisti savo vartojimo įpročius", - aiškino A. Saudargas.

Politikas pabrėžė, kad direktyvos sėkmė daug priklausys nuo greito jos įgyvendinimo valstybėse narėse, "tam turi būti numatytos efektyvios finansinės paramos priemonės tiek Valstybių narių, tiek ES lygiu".

"Energetinis efektyvumas - vienas iš Europos Sąjungos prioritetų, turėtų tapti ir kiekvienos valstybės narės politikos prioritetu", - tvirtino A. Saudargas.

atgal..