AR ŽINAI, KAD...

"Cantine“ - šiuo prancūzišku „kelioninės skrynios“ pavadinimu EP nariai ir Parlamento darbuotojai pakrikštijo 100 litrų talpos dėžes, naudojamas gabenti dokumentams ir įrangai tarp Europos Parlamento darbo vietų Briuselyje, Strasbūre ir Liuksemburge. Šiandien naudojamos ergonominės plastmasinės dėžės, kurių spalva priklauso nuo to, kuriame pastate dirba jų šeimininkai. Tobulėjant informacinėms technologijoms gerokai sumažėjo poreikis fiziškai transportuoti darbo priemones.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

A. Saudargas: Europos Parlamente žengtas pirmas žingsnis bendros ES energetikos politikos link

2010-03-19

"EP siekis, kad į dujų tiekimo sutrikimus valstybės narės atsakytų solidariai ir koordinuotų savo veiksmus - tai pirmas žingsnis tikros ES energetikos politikos link", - teigia Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas.


Šiandien Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete vyko balsavimas dėl dujų tiekimo saugumo reglamento. Reglamento pasiūlymą Europos Komisija pristatė praėjusiais metais, atsakydama į dujų krizę, kilusią dėl nesutarimų tarp Rusijos ir Ukrainos.

Komisijos pateiktam pasiūlymui Europos Parlamento nariai pateikė daugiau nei 500 pataisų. Po ilgų debatų komiteto posėdžiuose buvo susitarta dėl pagrindinių nuostatų, kaip užtikrinti dujų tiekimo saugumą Europoje. Priimtame pranešime atsižvelgta į europarlamentaro A.Saudargo iškeltą Baltijos regiono izoliacijos nuo dujų rinkos problemą. Patvirtintos kompromisinės pataisos numato, kad Komisija gali siūlyti ES finansavimą infrastruktūros projektams, kuriems stinga ekonominio pagrindimo, bet yra neabejotinai svarbūs saugumo prasme. Tai turėtų paskatinti greitesnį Lietuvos įtraukimą į bendrą ES dujų rinką. Pranešime pabrėžiama ir regioninio bendradarbiavimo svarba.

A Saudargas pažymėjo, kad valstybės, kurių dujų rinkos tarpusavyje susijusios, bendradarbiaudamos galės efektyviau pasiruošti dujų tiekimo sutrikimams ir numatyti reikiamas priemones dujų infrastruktūrai vystyti.

Reglamentu siekiama sumažinti ES pažeidžiamumą išorės dujų tiekimo sutrikimams, sukuriant reikiamą infrastruktūrą bei aiškiau apibrėžiant dujų sektoriaus, valstybių narių ir Bendrijos institucijų vaidmenis.

Šį mėnesį Parlamentas pradės derybas su Europos Taryba dėl reglamento priėmimo pirmu skaitymu. Balsavimas plenarinėje sesijoje numatytas gegužės mėnesį.

 


atgal..