AR ŽINAI, KAD...

ES turi teisėkūros institucijas, vykdomąją valdžią ir nepriklausomą teismo organų sistemą, jas papildo ir paremia keletas kitų institucijų ir organų. Sprendimų priėmimo ES taisyklės ir procedūros nustatytos sutartyse. Sąjunga turi savo biudžetą, kad galėtų įgyvendinti savo tikslus.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

A. Saudargas ES diplomatiniame korpuse tikisi proporcingo ES šalių atstovavimo

2010-02-09

Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas išreiškė viltį, kad Europos Parlamentui kartu su naujai patvirtinta Europos Komisija pavyks suformuoti ES diplomatinį korpusą, kuriame bus užtikrintas proporcingas ES šalių narių atstovavimas.


Po vakar, vasario 9 d., Strasbūre vykusio Europos Parlamento balsavimo dėl Europos Komisijos paskyrimo A. Saudargas pažymėjo, kad labai svarbi buvo prieš tai priimta rezoliucija dėl pataisyto Parlamento ir Komisijos santykių pagrindų susitarimo. Rezoliucijoje numatoma, kad naujai steigiamoji Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT), bus atskaitinga Europos Parlamentui, o specialieji atstovai ir ambasadoriai skiriami skaidriai.

 

Europarlamentaras priminė, kad Europos Parlamento Konstitucinio komiteto posėdyje, aptariant Europos Parlamento poziciją dėl institucinių EIVT steigimo, jis ne kartą išreiškė susirūpinimą, kad būsimoje ES diplomatinėje tarnyboje nebūtų ignoruojamos naujesnės ES narės bei mažesnės valstybės. Tokius būgštavimus išsakė ir kitų šalių atstovai.

 

Anot A. Saudargo, būtina visokeriopai remti patyrusio diplomato V. Ušacko kandidatūrą į specialiojo Europos Sąjungos atstovo Afganistane postą, nes tai svarbu Lietuvai.


atgal..