AR ŽINAI, KAD...

"Cantine“ - šiuo prancūzišku „kelioninės skrynios“ pavadinimu EP nariai ir Parlamento darbuotojai pakrikštijo 100 litrų talpos dėžes, naudojamas gabenti dokumentams ir įrangai tarp Europos Parlamento darbo vietų Briuselyje, Strasbūre ir Liuksemburge. Šiandien naudojamos ergonominės plastmasinės dėžės, kurių spalva priklauso nuo to, kuriame pastate dirba jų šeimininkai. Tobulėjant informacinėms technologijoms gerokai sumažėjo poreikis fiziškai transportuoti darbo priemones.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

2010 m.

A. Saudargas: energetikos srityje užaugo nauja lietuviška pramonės šaka – saulės energetika, kuri gali tapti viena iš energetinio saugumo garantijų

2010-05-03

Balandžio 30 d. Demokratinės politikos instituto iniciatyva Seime surengtas seminaras-diskusija „Lietuvos proveržis saulės energetikos srityje“. Seminarą-diskusiją „Lietuvos proveržis saulės energetikos srityje“ moderavo Seimo narys dr. Mantas Adomėnas ir Fotoelektros technologijų ir verslo asociacijos prezidentas prof. Simas Ramutis Petrikis, o baigiamąjį žodį po diskusijų tarė Europos Parlamento narys dr. Algirdas Saudargas.


Seminare-diskusijoje pranešimus apie saulės energiją kaip alternatyvios ir perspektyvios energijos rūšį ir apie saulės energetikos technologijų vystymąsi skaitė būrys mokslininkų ir saulės energetikos pramonės šakos atstovų. Prof. Algirdas Galdikas, VšĮ Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų instituto direktorius, skaitė pranešimą „Fotoelektra - galimybės mokslui ir verslui",Vidmantas Janulevičius, UAB „Baltic Solar Energy" vadovas, pristatė aukštųjų technologijų pramonės investicijų svarbą Lietuvai. Darius Janušonis, UAB Precizika MET-SC generalinis direktorius, pasakojo apie saulės energetikos pramonės startą, o Vitas Mačiulis, UAB Arginta inovacijų plėtros direktorius, kalbėjo apie Saulės energetikos Lietuvoje galimybes ir pavojus. Diskusijoje pasisakė ir daugiau su šia sritimi susijusių kalbėtojų.

 

„Simboliška, kad šis seminaras vyksta tokią gražią, saulėtą dieną, kurią galime priimti kaip ženklą, kad saulės energetika įmanoma jau dabar. Iš tikrųjų šiandienos seminare kalbėsime apie artimiausioje ateityje Lietuvai atsiveriančias perspektyvas. Nebėra abejonių, kad technologijų raida lems, jog energetika iš atsinaujinančių šaltinių per artimiausią dešimtmetį visame pasaulyje taps konkurencinga ir vis svarbesne energetikos dalimi. Saulės energetikos plėtra Lietuvai - pirmiausia inovatyvios, aukštosiomis technologijomis grįstos ūkio šakos diegimo ir steigimo galimybė", - pradėdamas konferenciją sakė Seimo narys M. Adomėnas. Jis pažymėjo, kad politinė parama ir paskata atsinaujinančių šaltinių energetikos proveržiui yra Seime rengiamas Energijos iš atsinaujinančių šaltinių įstatymas, kuris turėtų būti priimtas kaip įmanoma greičiau, jau rudens sesijoje.

 

Europos parlamento narė R. Morkūnaitė spaudos konferencijoje pažymėjo, kad atsinaujinančių energijos šaltinių vystymas yra Europos Sąjungos energetikos politikos esminė dalis. Plėtodama saulės energiją Lietuva padėtų Europos Sąjungai siekti tikslo, kad iki 2020 m. visos ES šalys 20 proc. energijos gautų iš atsinaujinančių šaltinių, o CO² tarša būtų sumažinta taip pat 20 proc. R. Morkūnaitės teigimu, ES šioje srityje taip pat labai svarbi yra ekonomikos ir ekologijos jungtis - kuriamos naujos „žaliosios" darbo vietos. Jų steigimą remia ir ES struktūriniai fondai.

 

Seminaro-diskusijos pranešimus apibendrino ES parlamentaras Algirdas Saudargas, kuris teigė: „Užaugo nauja pramonės šaka, iškilusi iš lietuviškų technologijų, iš lietuviškos know how, iš patirties." Pasak europarlamentaro, Europos Sąjungoje pirmiausia turime žiūrėti savo reikalų, ir saulės bei vėjo energetikos ir jos technologijų vystymas, kaip ir atominės elektrinės statyba, yra energetinio saugumo garantas. Nors saulės ir vėjo energetika dabar gerokai brangesnė už įprastą, tačiau dujoms ir naftai brangstant, o saulės energetikos technologijoms tobulėjant ir pingant, kainos po truputį lyginasi, ir už kelerių metų gali būti, kad susilygins visiškai. Saulės energija yra puiki alternatyva įprastinei iškastinio kuro energetikai.

 


atgal..