AR ŽINAI, KAD...

ES piliečių teisė laisvai judėti, gyventi ir dirbti visoje Sąjungoje lengvai gali būti palaikyta savaime suprantamu dalyku. Tačiau siekiant užtikrinti, kad piliečiai galėtų visiškai pasinaudoti šia teise, būtina sukurti ir palaikyti veiksmingą pagrindinių teisių ES viduje apsaugos sistemą.


DARBOTVARKĖ


 Įrašų prenumerata

Naujienos

Europos Parlamente buvo rodomas islandų filmas apie Baltijos valstybių nepriklausomybę „Tie, kurie išdrįsta“

2016-01-27

Vakar Europos Parlamente vyko dokumentinio filmo apie Baltijos valstybių nepriklausomybę „Tie, kurie išdrįsta“ peržiūra. Filmo autorius - islandų režisierius Oulavas Rioginvaldsonas (Ólafur Rögnvaldsson).

Filmo pristatyme dalyvavo buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras Jónas Baldvinas Hannibalssonas, aktyvus Baltijos valstybių nepriklausomybės siekio rėmėjas 1990-aisiais. Po filmo prisiminimais dalijosi ir su dalyviais diskutavo renginio iniciatoriai europarlamentarai Sandra Kalniete (Latvija), Marju Lauristin (Estija) ir Algirdas Saudargas.

“Šis filmas apie tai, kaip svarbu turėti drąsių draugų”, - apibendrino A. Saudargas. “Labai džiaugiuosi, kad mes turėjome ne tik drąsų draugą J. B. Hannibalssoną, bet ir visos islandų tautos užnugarį”.

"Islandija nors ir maža valstybė, nepabūgo tarptautinėj arenoj užtarti Baltijos šalių nepriklausomybės siekio. Daugelis tokį Baltijos šalių palaikymą vadino avantiūrizmu, tačiau po kiek laiko visi prisijungė prie to "avantiūristų" klubo", – savo prisiminimais dalinosi J. B Hanibalssonnas.

Parlamentaras A. Saudargas priminė, kad neseniai Lietuvoje šventėme Laisvės gynėjų dieną, 25-erių metų jubiliejų nuo pergalės prieš sovietų kariuomenę, ir pagerbėme sausio 13-osios žuvusiųjų atminimą. "Šių didvyrių auka leido visom trims tautoms išsivaduoti, privalome to neužmiršti", - akcentavo jis.atgal..